Risen 2 Mroczne Wody spadek fps

Witam!

 

Mam oryginalną grę z empika. Gdy ustawie w grze grafikę na ultra, osiągam od 11 do 38 fps. Niestety przez większość czasu utrzymuje się to na poziomie 16-21 fps.

szukałem w internecie i zobaczyłem, że ludzią o podobnym sprzęcie do mojego osiągają spokojnie 20-44 fps… Czym to może być spowodowane i jak to zmienić? Proszę o pomoc! !!

 

Mój sprzęt:

Karta graficzna: GTX 550 ti

Procek: AMD Athlon II x4 641 Quad-Core Processor 2.80 Ghz

Ram: 8,00 GB

Wgraj nowe sterowniki do grafiki. Co do tego jaki wynik fps inni osiągają nie sugerowałbym się tym, sprzęt a sprzęt to spora różnica. Kwestia też ustawień graficznych, może ktoś wyłączyć filtrowanie anizotropowe i już zyskuje kilka-kilkanaście procent klatek więcej.

Jak masz możliwość podkręć tego athlona, to budżetowe CPU już w momencie premiery nie grzeszący wydajnością.

Obczaję te sterowniki i dam znać jaki to dało efekt :slight_smile:

Co do podkręcenia procka… Nie jestem jakiś zaawansowany w tych sprawach. Czy mógłbyś mi dać jakieś wskazówki jak to zrobić?

 

A tak z innej beczki… wszedłem w manager urządzeń i rozwijam opcję komputer i wyskakuję takie coś: ACPI-based x64 PC

Czy to jest płyta główna? Jeśli tak to trzyma poziom reszty sprzętu?

Z góry dziękuję :slight_smile:

O podkręcaniu możesz poczytać tutaj http://pclab.pl/tip/Overclocking.Guide.jak.podkr%C4%99ci%C4%87.procesor.AM3.AM3.Poradnik.krok.po.kroku.cz%C4%99%C5%9B%C4%87.4,52305 choć do podkręcania przydałoby się dobre chłodzenie jeszcze.

Co mógłbym zrobić aby poprawić chłodzenie? I chodzi o chłodzenie procka czy karty? Wiem głupie pytanie, ale wole sie upewnić :smiley:

I jak można sprawdzić temperaturę sprzętu? Mojemu kumplowi wyświetla się na obudowie, ale ja nie mam takiego bajeru :confused:

Chłodzenie procesora. Może pobierz program Core Temp i odczytaj jakie masz temp. przy obciążeniu. Jak nie przekraczają 60st można próbować podkręcać.

Dobrze, więc poczytam ten artykuł o podkręcaniu, wgram najnowsze sterowniki i obczaję ten program. Wieczorem dam znać co i jak. 

Jeszcze raz dzięki za pomoc, łapki idą za każdą odpowiedź :slight_smile:

 

Grałem 1,5 h w Risen 2 na ultra z tymi umęczonymi 16-21 fps… Program wykazał ze mój komputer po graniu ma 56 stopni. 5 min po wyłączeniu gry komputer miał już 30 stopni i cały czas temperatura się obnizała… Jak oceniasz? Można podkręcać czy lepiej nie? ( Przed grą, na początku, miał 21 stopni)

W porządku, 65st C nie przekraczaj. Poczytaj poradnik podkręcania, powinno udać się wyciągnąć jeszcze z tego sprzętu pare-naście procent wydajności.

Lepiej abyś podkręcił kartę graficzną , raczej ona u ciebie jest wąskim gardłem. Jest to na prawdę łatwe , poczytaj :slight_smile:

A moge podkrecić i to i to? Czy lepiej nie? :slight_smile:

 

I jeszcze takie pytanie z innej beczki… Czy moj sprzet jest w miarę przyzwoity? I co ewentualnie wymagało by wymiany jeśli chciałbym zagrać w trochę nowszą gierkę, choćby z tego roku … :slight_smile: