Riva tnt2 czy vanta lt?

Przy instalacji sterownika do wyboru jest nvidia riva tnt/tnt2 i nvidia vanta lt, a ja mam nvidia riva tnt2 vanta- tak jest napisane na karcie. W aida napisane jest nvidia vanta lt z chipem nv5. Co mam wybrać przy instalacji?

To chyba logiczne, że prawdą jest to co napisane na karcie. :slight_smile:

koszalek , najpierw zainstaluj TNT/TNT2, a jak będą jakieś problemy, to zawsze możesz odinstalować sterownik (START -> Panel sterowania -> Dodaj/Usuń programy) i zainstalować ten drugi.

stranded, nie zrozumiałeś mnie. Nie wiem co wybrać- czy tnt2 czy vanta lt- bo tylko to jest do wyboru, oraz inne nie pasujące, nie mam do wyboru nvidia riva tnt2 vanta tak jak napisane jest na karcie…

seba86mu, nie ma problemów ale pewnie jakaś różnica zapewne jest. Jedynie to dzieje sie to że przy instalacji wskazuje vanta lt jako zgodne z urządzeniem a reszte nie zgodne.

Podaj jakieś inne dane o karcie, np. jakieś numery seryjne na niej. Wtedy będziemy mogli dojść do tego.

Ale pewnie i tak czy siak instalując jeden ze sterowników wszystko będzie ok. Ja bym jednak instalował sterownik o nazwie nvidia riva tnt/tnt2.

Z rodziny Rivy mamy następujące karty:

RIVA TNT

RIVA TNT2/TNT2 Pro

RIVA TNT2 Ultra

Vanta/Vanta LT

RIVA TNT2 Model 64/Model 64 Pro

Aladdin TNT2

Informacje z AIDA32:

135851.jpeg

Zdjęcia:

135860.jpeg

135861.jpeg

135857.jpeg

ok

to z napisem SEC KOREA to pamięci karty: http://www.digchip.com/datasheets/parts … 0CT-G6.php

HOLTEK to pamięć EPROM, czyli pewnie bios karty (rodzaj pamięci cyfrowej w postaci układu scalonego, przechowującej zawartość także po odłączeniu zasilania): http://www.namadero.pl/shop/pokaz_produ … dprod=5292

RIVA TNT2 Vanta to raczej dziwne połączenie i wymysł sprzedawcy, który naklejał naklejki gwarancyjne. Najlepiej jakbys pokazał chipset (pod radiatorem) tam jest zawsze napisane dokładnie co i jak.

Najlepsze sterowniki dla tej karty to (dla XP): http://www.nvidia.pl/object/winxp_2k_71.89_pl.html

Nie wiem czy można zdjąć radiator bo on chyba przyklejony?

No właśnie widzę, że jakoś dziwnie tak. No nic daruj sobie instaluj z tego linka co ci dałem :wink:

Nie są one za nowe? Szukałem starszych bo najlepsza jest podobno wydajność. Miałem najpierw na xp sterownik 50+ a później zainstalowałem Detonator 12.41 i miałem w grze ~10 fps więcej, skoczyło z 25 do 35. Instalowałem raz do vanty a drugi raz do tnt2 i nie widziałem różnicy ale na pewno sie czymś to różni.

Według mnie to, że starszy sterownik = większa wydajność to jakieś mity, skoro producent wspiera tę kartę w tamtej wersji sterownika to nie widzę dlaczego miałbyś jej nie instalować, poza tym to najnowsza wersja sterownika (a za razem ostatnia) do tej karty i pewnie wyeliminowano w niej co najmniej kilka błędów z nią związanymi.

Poza tym nie oszukujmy się, Riva TNT2 miała swój okres świetności w 1999 roku. Mamy rok 2008 (a 2009 już tuż tuż) a więc prawie 10 lat minęło odkąd karta wyszła. Może już czas rozejrzeć się za czymś innym? :wink: Głupi GeForce FX 5200 kosztuje z 30zł na allegro. No chyba, że kompa używasz ot tak, np. do oglądania filmów to ci różnicy praktycznie nie zrobi.

To szczegół ale były karty tnt vanta - np.

Leadtek S320 VANTA (chipset TNT2 VANTA)

taktowany 100/125 MHz czyli dokładnie takjak twój egzemplarz (105/125)

Układy TNT były często modyfikowane przez producentów - sam miałem zmodyfikowaną kartę Elsa TNT.

Ta karta ze sterownikami nvidia często się zawieszała ale za to na producenckich sterownikach była o 25% szybsza niż oryginał.

Najlepiej ściągnąć więc sterowniki producenta. Nawet dzisiaj nie stanowi to wielkiego problemu.