Rj 45 Kolejność jedno Kolorowych kabli

Mam kabel internetowy , Koncówki RJ 45 i zaciskarke , Troche ten kabel dziwny bo kable w nim są jedno kolorowe , a z tego co wiem powinny być dwu kolorowe Oto kabel: http://www.ebay.co.uk/itm/50M-Meter-4-Pair-CAT6E-Ethernet-Network-Lan-RJ45-Modem-Gigabit-1000Mb-Bulk-Cable-/310354585408?pt=UK_Computing_Plugs_Jacks_Wall_Plates&hash=item4842932740 czy tego kabel jest zly ? , Gdy podłączam w obu końcówkach tą samom kolejność kabli nie wyświetla mi nawet że nie może się połączyć.

Proszę o szybką pomoc . Z góry dziękuje GYMATO.

A czy pary kabli są poskręcane w tym kablu ? http://www.togro.pl/p1622,kabel-instala … metry.html tak jak tu widać.

nie. wyglądają jak od normalnego kabla internetowego tylko ze inne kolory.

Hmm, a jakie to kolory? Te co na zdjęciu z aukcji?

Są w nim w ogóle poskręcane po 2 żyły?

Jeśli to ma być kabel do switcha/routera* to powinno pójść połączenie 1:1. Jaką długość robisz kabli? Na pewno zaciskasz dobre erjoty? Są osobne do drutów i linek. Są też uniwersalne, ale IMHO to to nie działa.

Masz jakiś tester RJ-45, albo zwykły “wielofunkcyjny” z targu/marketu? Sprawdź połączenia z wtyczką i bez.

*Takiego domowego

Kolory to : zielony , jasno-zielony , biały , siwy , brązowy ,jasno-brązowy , jasno niebieski , niebieski . Taki jak na zdjęciu . Kabel jest do modemu/routera . Kolejność kabli ma być taka sama w obu wtyczkach ??

Tak kolejność kabli do modemu/domowego routera ze zintegrowanym switchem ma być na obu końcach taka sama. Kolory są nieważne ale ważne jest to żeby odpowiednie pary kolorów tj. brązowy i biało-brązowy były w parach. Inaczej nie będzie działało ekranowanie i przypuszczam ze dlatego właśnie nie działa ci ten kabel. Wpisz w Google grafika EIA TIA 568 A i zrótaka wtyczkę na obu końcach.

Tylko Problem w tym żę ja nie mam czegoś takiego jak brązowo biały albo zielono biały . mam tylko : zielony , jasno-zielony , biały , siwy , brązowy ,jasno-brązowy , jasno niebieski , niebieski .

Czyli jak zrobie na obu wtyczkach taką kolejność : zielony , jasno-zielony , biały , siwy , brązowy ,jasno-brązowy , jasno niebieski , niebieski . To będzie śmiagać?

Nie

Muszą być parami zobacz jak tam jest. Zamiast pomarańczowego i biało pom daj szary i biały. Reszta jest chyba ok. Ogólnie jaśniejszy kabel traktuj jako biało jakiś a ciemniejszy jako jakiś kolor.

Te pary jaśniejszych i ciemniejszych kolorów w kablu powinny być po 2 poskręcane. Są? Jesli nie to do dupy kabel i nic z tego nie będzie.

Jak skręcane po 2 nie kumam

Rozwal 20cm kabla. Te żyły są w nim tak o sobie luzem? Czy każdy kolor ciemniejszy i jaśniejszy jest ze sobą poskrecany? Na tym polega skrętka. Jeśli połączysz 2 wtyczki drutami zwykłymi to raczej nie zadziała. Poszukalbym jakiejś grafiki skrętki, ale jestem na komie.

Luzem

Ktoś cię zrobił w … Kup normalna skrętkę. To jest zdjęcie gorszej wersji 5e, ale w zupełności ci taka wystarczy. https://www.brucetambling.com/w/images/ … _Cable.jpg 6e która masz ty powinna mieć jeszcze więcej skręceń na cm.

Dodane 13.10.2012 (So) 16:51

I pewnie to jeszcze amelinium?

PS. Mam kabel nie skrętke , tylko ze biało-kolor , zaciskalem z jednej stronny (zdrugiej zacisniete orginalnie i dziala .

Dodane 13 października 2012, o 16:54

na zdjeciach jest : Biało-zielony , zielony , biało-pomarańczowy , niebieski , biało-niebieski , pomarańczowy , biało-brązowy , brązowy

Jak zrobie u siebie w obu wtyczkach taką sama kolejnosc : jasny-zielony , zielony , biały , niebieski , jasno-niebieski , siwy , jasno brązowy , brązowy . to niby jest poprawnie tak?

Tak jest poprawnie, ale sam kabel poprawny nie jest. Na pewno nie jest poskrecany tak jak na zdjęciu? Taki nie poskrecany może działać na bardzo małej odległości. Skąd ty bierzesz te nie poskręcane skrętki?

http://www.ebay.co.uk/itm/50M-Meter-4-P … 4842932740 z ebay. Ten nie poskręcany co korzystamz niego . to dziala na 50m bez problemow z cala predkoscia lącza. spróbuje zacisnąć zobaczymy czy bedzie dzialac.

Dodane 13 października 2012, o 17:04

Tyyy… rozciołem z pół metra i jest poskręcany ;D Ale jest bardzo rozwiniety.

Dodane 13 października 2012, o 17:06

Ale powiedz mi jedno ;D . Dlaczego skręcony jest biały z jasno brązowym i jasno zielony z zielonym a reszta jest luzem ;D omg nie ogarniam.

Lol to jakas profanacja.

Miedziowane amelinium

Nieposkrecany

Kolory jakie były w fabryce.

Ktoś cię oszukał. To nie może działać na takiej odległości. Jak będziesz w Polsce kup Madexa albo Cable Techa.

Np. Coś takiego http://allegro.pl/skretka-kabel-sieciow … 32714.html

Dodane 13.10.2012 (So) 17:11

Omg to może to skrętka czy 3 i nieskretka w jednym :smiley:

Poskręcany własnie rozciołem więcej i jest : jasno-zielony z zielonym , biały z jasno-brązowym , reszta luzem . Nie ogarniam gosciu ma z 1000 Pozytywow i top seller

Wytnij 3m kabla wyciągnij z oplotu poskrecaj parami tak ze 3-4 skręcenia na cm i zacisnij :smiley: A później do ebaja żeby bana dostal.

W opisie tego kabala znalazłem :

Zgodność z normami: Kategoria EIA/TIA-568B 6

Budowa przewodu: CCA - Copper Clad Aluminium (0.4mm średnicy, podbiega do 150ft)

Kable w bok: 8 kabli i każdy kabel ma 7 przewodów

Czytałem, ale w tej specyfikacji jak widzisz są inne kolory i jest określona ilość skręceń oraz charakterystyka kabla. Ten kbel nie jest z tym zgodny. Zobacz na Wikipedii o skrętce teleinformatycznej. 6e dopiero wchodzi i kiedyś jak o tym czytałem to oprócz skręceń powinna tam jeszcze być folia Alu od ekranowania. Mam w domu 5e madexa i jest swietna.