Rj11

wiatm serdecznie

nie chciałem robic bałaganu na forum dlatego przeszukałem je i nic nie znalazłem na temat kabelka telefonicznego rj11

dlatego stwierdziłem ze załoze nowy temat… jezeli przeoczyłem to bardzo przepraszam

dobra o co mi chodzi…

sprawa jest nastepujaca… jestem urzytkowinikiem neostrady mam zwykły malutki modemik taki kwadratowy do korego podłaczam kabelek sieciowy… telefoniczny znaczy sie (koncowka rj11)

niedawno nabyłem konsole playstation3… (mistrzostwo swiata:) )

chciałem podłaczyc ja do internetu ale okazało sie ze ow kabelek rj11 jest za mały…

okazało sie ze ps3 obsługuje kabel sieciowy rj45 :confused:

no i moje pytanie brzmi nastepujaca… co mam zrobic w zaistaniałej sytuacji… ? czy sa jakies przejsciowki rj11/rj45 ??

bardzo prosił bym o udzielenie pomocy… był bym bardzo wdzieczny …

na końcówce rj11 jest sygnał telefoniczny, na końcówce rj45 jest sieć LAN, to całkiem dwa niezależne złącza.

jeśli chcesz podłączyć konsolę do tego internetu musisz nabyć router z modemem adsl, wtedy podłączasz linię telefoniczną rj-11 do modemu a konsolę do jednego z portów LAN rj-45.

innym wyjściem może być połączenie konsoli z komputerem, do którego podłączana jest neostrada, kablem sieciowym skrosowanym i udostępnienie na tym komputerze połączenia internetowego.

Nie ma potrzeby stosowania przejściówki gdyż do gniazda RJ45 bez problemu włożysz wtyk RJ11.

Ale w Twoim przypadku to nie ma sensu gdyż jest tak jak opisał poprzednik.

czaro27

Rejestrując się na niniejszym forum zobowiązałeś się przestrzegać jego regulaminu. Niestety, w tym momencie łamiesz go nie tytułując poprawnie tematu oraz nie używając polskich znaczków (ę, ą, ś, ż, ź, ć, ń, ł, ó). Proszę więc zapoznać się w pierwszej kolejności z regulaminem forum, a następnie z tą stroną oraz tym tematem. Po zapoznaniu się proszę poprawić tytuł tematu, używając przycisku EDYTUJ , tak aby mówił konkretnie o problemie. Popraw również wszystkie swoje posty w tym temacie, pod kątem polskim znaczków. W przypadku zignorowania prośby temat poleci do śmietnika.