RJ45 na RJ11 - pytanie

Witam. Mam neostrade i router na wtyczki Rj11. Zastanawiam sie nad zmiana internetu na stale łacze z firmy MT-Net ktora ma na koncu kabla koncowke Rj45. Moje pytanie jest takie ! Czy wszystko bedzie chodzilo gdybym uzyl takiej przejscowki jak na allegro bez zmiany routera. http://allegro.pl/item838960420_przejsc … a_tvk.html

Podsumowywując chce wpiac kabel z sygnalem internetowym rj45 do beczki laczacej, nastepnie z drugiej strony beczki tan lacznik z allegro, ktory zakonczony jest rj11, a rj11 wepne do mojego routera.

Troche zamotane moze ale mysle ze Ci co wiedza o co pytam beda wiedziec. Pytam poniewaz w necie znajduje rozne odpowiedzi. Jedni uważaja że nie ma szans a niektorzy, ze jest to mozliwe jak np tutaj: “RJ 45 przerobisz na RJ 11, po prostu wykorzystasz z niego część żył. Nigdy na odwrót.” Prosze o odpowiedz i z gory dziekuje !

łoooooł, rj45 to standard sieciowy, rj11 to standard telefoniczny, chyba się komuś pokiełbasiło, możesz sobie z kabla sieciowego zrobić kabel telefoniczny, ale nigdy zwykłą przejściówką nie uda CI się zmienić standardu przesyłanego sygnału, router do neostrady czy netii ma oprogramowanie i sprzętowo jest przystosowany do odbioru tego typu sygnału, router dsl którego będziesz potrzebował jest przystosowany do sygnału ethernetowego. Niech mnie ktoś poprawi jeśli się mylę, ale jeżeli nie poprawi to nie kupuj tej przejściówki.

A nie lepiej wpiąć się bezpośrednio do komputera ? Komputer prawdopodobnie ma albo oba wejścia, albo RJ-45, więc problemu nie ma.

A ta przejściówka to nie wiem, nigdy czegoś takiego nie widziałem ani nie używałem.