Rmvb i obraz z napisami na TV

Witam.

Mam podłączony TV do komputera i wygodnie mi się na TV ogląda filmy. Przynajmniej tak było dopóki miałem grafikę nvidia MX440. Pograć na tym już za bardzo się nie da więc przesiadłem się na ATI Radeon HD 2600 XT. Nie satysfakcjonowały mnie sterowniki catalyst i obecnie mam zainstalowane omega 4.8.442. I tak jak w temacie mam problem z napisami w .rmvb.

Więc po kolei:

  1. VLC media player odtwarza mi na TV obraz i napisy ale nie obsługuje .rmvb

  2. Allplayer odtwarza na TV obraz a przy włączeniu napisów w opcjach allplayera wyświetla napisy tylko na monitorze. Obsługuje .rmvb

  3. Allplayer odtwarza na TV obraz a przy włączeniu napisów w opcjach ffdshow wyświetla napisy zarówno na monitorze jak i na TV. Tyle że ffdshow nie obsługuje .rmvb

  4. Media player classic nie odtwarza w ogóle obrazu na TV chociaż na monitorze mam filmy i napisy.

Co mogę zrobić żeby mieć na TV film .rmvb z napisami?

Zainstalować real alternative i cieszyć się odtwarzaniem plików rmvb w każdym programie. W przypadku Radeona polecam tryb teatralny (normalna praca na kompie + fullscreen na TV), oraz obsługę napisów przez DirectVobSub.

http://www.google.pl/search?hl=pl&q=rea … native&lr=

Hmmm.

Przeczytałem ponownie swojego posta i tak myślę że nie zrozumieliśmy się.

Nie mam problemów z odtwarzaniem rmvb, lecz z napisami na TV podczas odtwarzania rmvb. Powinno z tego wynikać, aczkolwiek nie musi, że mam zainstalowane real alternative skoro filmy oglądam :slight_smile:

Ale fakt, mogłem to napisać, moje niedopatrzenie.

W opcjach ATI Tray Tools mam pulpit rozszerzony i tryb teatralny

teatralnyyt5.th.jpgthpix.gif

Nie mogę tego znaleźć. Poproszę o podpowiedź :slight_smile:

Więc na koniec jakie mam kodeki zainstalowane: ffdshow, real alternative, quicktime alternative.

Dziękuję za zainteresowanie tematem.

http://www.free-codecs.com/download/DirectVobSub.htm - to jest ta słynna zielona strzałka w trayu. Poza tym otrzymujemy b.dobrą obsługę napisów łącznie z ass. Tryb teatralny jest bardzo dobry - normalna praca na kompie + pełnoekranowy film na TV jednocześnie. Ma jednak jedną wadę - napisy zazwyczaj nie są wyświetlane (oczywiście nie dotyczy to sytuacji po zainstalowan. DirectVobSub lub ffdshow i jego opcje napisów)

Więc tak: wyłączyłem napisy w allplayerze i ffdshow. Zainstalowałem DirectVobSub. Odpaliłem film rmvb w allplayerze. Pokazała mi się w trayu zielona strzałka a na monitorze pokazał się film z napisami. Bez większego przekonania włączyłem telewizor. A na TV pokazał mi się film Z NAPISAMI :o

Hurrrraaa. O to właśnie chodziło :smiley:

Garak wielkie dzięki za pomoc.