RMVB problem z dźwiękiem

Witam wszystkich.

Mam mały problem zainstalowałem K-Lite Mega. ale nie mam dzwięku jak również nie odtwarza mi AVI

czy ktoś mógły by mi coś pomódz w tym temacie?

z góry wielkie dzięki.

Menu Start -> K-Lite -> Configuration - FFDshow Audio

Postaraj się dać wszystko co Disabled dać na jakiś kodek lub Enabled

Dodane 21.09.2011 (Śr) 22:34

Co do Avi wchodzisz tak samo tylko FFDshow video i robisz to samo.

aby mieć dźwięk w rmvb zainstaluj http://www.programosy.pl/program,real-alternative.html

z jakiego odtwarzacza korzystasz

Po co mu Real Alternative? Ja zainstalowałem K-Lite Mega i od razu poszło, gdy wszystko włączyłem w FFDshow Video. :wink: Jakby nie patrzeć, Real Video jest już wgrane w K-Lite mega…

z WMP i nie chciał bym instaloać innego

Wykonaj moje rady. Jak coś pójdzie nie tak to jest tam taki guzik “Default”. :wink:

Dzieki za pomoc ale w tym języku jest mi ciężko coś zrozumieć bo z informatyki jesem kiepski nie dało by się w prostszym języku tego przekazać :smiley:

Dodane 21.09.2011 (Śr) 22:52

Dzieki za pomoc ale w tym języku jest mi ciężko coś zrozumieć bo z informatyki jesem kiepski nie dało by się w prostszym języku tego przekazać

Więc tak.

  1. Klikasz na menu start, przechodzisz do folderu K-Lite Codec Pack, configuration i klikasz FFdshow Audio Decoder. Tam gdzie jest disabled wybierasz cokolwiek byle nie disabled [chyba że nie ma innych rzeczy] [zalecam wybieram ciągle tego samego, najlepszy wg. mnie to libavcodec].

  2. Klikasz na menu start, przechodzisz do folderu K-Lite Codec Pack, configuration i klikasz FFdshow Video Decoder. Tam gdzie jest disabled wybierasz cokolwiek byle nie disabled [chyba że nie ma innych rzeczy] [zalecam wybieram ciągle tego samego, najlepszy wg. mnie to libavcodec].

Zrobiłem jak kazałeś dzwięk owszem jest tylko teraz go przycina wszędzie gdzie się dało dałem libavcodek w dwóch jest disable

Dodane 21.09.2011 (Śr) 23:14

w video tż zrobiłem jak mówiłeś ale właśnie bo nie napisałem wcześniej jedne AVI mi idą inne nie i wyskakuje komunikat (Program Windows Media Player nie może odtworzyć pliku. Odtwarzacz może nie obsługiwać tego typu pliku lub kodera-dekodera użytego do skompresowania pliku.)

Odinstaluj wszystkie kodeki jakie masz , ja jak kiedyś miałem dużo kodeków to mi film i dźwięk ścinało a jak zainstalowałem 1 dobry to było ok jak masz Windows 7 to zainstaluj shark Codec do Windows 7 powinno wystarczyć .Pozdrawiam

A ja bym odinstalował wszystkie kodeki w diabły i odpalił VLC Player. :razz:

Albo zainstaluj KM Player ma własne kodeki sam go używam .