Robienie szybkich screenów

Witam, szukam programu który:
Gdy zaznaczę dany obszar RAZ będzie mi wykonywał zapis obrazu do pliku, po tym gdy kliknę ustawiony skrót do wykonania go. Szukam i nie widzę coś… nie mam czasu klikać i ciągle to samo zaznaczać bo na nic mi taka robota, a screenów musi być dużo.
Czy takie coś istnieje? Czy jeszcze technologia nie zaszła tak daleko ;)?

Nvidia Experience
Fraps
Cyberlink Image

dzięki ale
fraps, nie ma opcji zaznaczania obszaru
Nvidia Experience nie widzę nic takiego w google jest geforce experience i chyba to nie to samo
Cyberlink Image znów słabo coś z tym? chodzi o photodirector ?

W sumie można w image GreenShot, raz zaznaczasz (PrintScreen aktywuje zaznaczenie domyślnie) a potem kombinacją Shift + PrintScreen.

Nie będzie też problemu by zmienić zachowanie że zaznaczasz i zapisujesz pierwszy obraz kombinacją Shift + PrintScreen a potem tego obszaru kolejne już tylko PrintScreen (albo inną dowolną / dowolnym klawiszem):

:arrow_down:

image


Jedyne co potem trzeba zmienić to by usunąć część opcji:

image

tak by się wtedy zapisywało w folderze na screeny (domyślnym greenshota lub w twoim jak zmienisz w ustawieniach).

:arrow_down:

image

Dodatkowo też bym wyłączył dymek że się wykonał zrzut ekranu (może minimalizować pełnowymiarowe aplikacje)

:arrow_down:

image


Nie gwarantuje że to da radę z trybem pełnoekranowym (daje radę z przeglądarką, nie mam gier to testu).


Jak nie zaznaczysz obszaru to screen się nie zrobi. Program po zamknięciu i ponownym otwarciu pamięta stary obszar zaznaczenia (do reinstalacji programu z usunięciem / “dużego” resetu ustawień aplikacji).

dzięki wytestuje brzmi dobrze, to nie jest do gier pełnoekranowych więc może da radę także dzięki

Podobnie jest w programie IrfanView
iw

1 polubienie

@TomVoo - widzę jedną wadę w InfranView:

Za bardzo nie wiem jak to przeskoczyć - chyba że opcją “7) Określony obszar ekranu” i ręcznie podając pozycje (praktycznie jak zaznaczenie raz w Greenshot tylko trochę wysiłku z tym jest) lub “3) Aktywne okno (bez belki)” ale ta opcja ma wadę że belka musi być typowo w GUI systemowym.

PS. jak w IrfanView jest czarny obrazek poglądowy to trzeba się tym nie przejmować i zobaczyć czy poprawny jest w zapisanym katalogu.