Robienie zrzutów ekranu w smartfonie

Witam, chciałbym się dowiedzieć czy jest jakiś sposób, by zrobić zrzut ekranu w smartfonie w aplikacji która zabrania, blokuje możliwość robienia zrzutów ekranu (np. aplikacje bankowe czy jakieś strony gdzie trzymamy pieniądze, kryptowaluty np - portfele krypto, ale nie tylko). Jak chcę zrobić zrzut ekranu to mam komunikat Nie udało się wykonać zrzutu ekranu, Zrzuty ekranu nie są dozwolone przez tą aplikację. Prosze o pomoc

Sprawdź czy aplikacja blokuje nagrywanie ekranu?

Jak będzie robić jakieś czarne kwadraty lub proces się wywali, to raczej zostaje zobaczyć czy w opcjach ma wihajster do dezaktywacji lub czy te tricki zablokowali:

  • Teoretycznie może “OK, Google - ‘co mam/jest na moim ekranie?’ - Udostępnij zrzut” przechwyci obraz na potrzeby “własne” (chyba że Google wycofał funkcje i trzeba by obniżać wersje asystenta Google):

  • pomysły z sięganiem po root lub Magisk albo nagrywanie ekranu z pomocą scrcpy:

Przemyśl to dobrze, czy na telefonie gdzie masz takie aplikacje chcesz omijać to zebezpieczenie.

Mam taką jedną aplikację w której jest tylko mój adres email (nie aplikacja konta bankowego ani portfela nic z tych rzeczy), więc co do takiej kwestii nie mam się czego obawiać że zrobiłbym takiego screena, ale chciałbym nieraz komuś udostępnić screena z tej aplikacji i nie da się

Mu pewnie chodziłoby jakiś wirus nagle nie kradł Ci screenów z trybu prywatnego/incognito jak oglądasz np. crazyshit (taki straszniejszy sadistic.pl).

A nie da się, bo sprawdziłeś już oba poradniki (blog na medium.com i portal z newsami androidpolice.com) albo root blokuje ci MediaTek, uparta aplikacja bankowa lub utrata gwarancji?

a jaki smartfon?

Model ma raczej znaczenie tylko pod trudności użycia ADB+scrcpy i rootowania+/-Magisk.

Co do obniżania wersji Asystenta Google to chyba w małym stopniu blokować może zbyt nowa wersja Androida np. (10/11 - w momencie gdy np. 9 dalej dostaje łaty bezpieczeństwa).

smartfona mam Huawei P10 Lite, mam też drugi telefon Xiaomi , i tez nie mozna robic zrzutów ekranu w tej apce

Jak masz dwa telefony to robisz jednym zdjęcie drugiego i problem rozwiązany:)

A jak ma to mechanizmy jak netflix dla TV (kamery widzą czerń), to lustro niby pozwala nagrywać netfliksa - nagle oprogramowanie wywala się na czymś takim.

to … lub ogarnij ręką od lewej strony do prawej

jp

Problem, że aplikacja skutecznie blokuje oba mechanizmy.

Uruchom sobie stronę www w trybie incognito i zrób zrzut swoim Huawei.

Ale ja chcę w aplikacji zrzut zrobić a nie strony

Ale to było do Lecha, on nie jest świadomy, że aplikacje mogą blokować zrzuty ekranu już od nawet Android 1.0.

1 polubienie

Ale bezpieczne blokowanie zrzutów poprzez FLAG_SECURE dodali dopiero na poziomie API 17, więc Android Jelly Bean 4.2
https://developer.android.com/reference/android/view/Display#FLAG_SECURE

(tłumaczenie google translate)

FLAG_SECURE
Dodano na 17 poziomie API

public static final int FLAG_SECURE

Flaga wyświetlania: wskazuje, że wyświetlacz ma bezpieczne wyjście wideo i obsługuje komponowanie zabezpieczonych powierzchni.

Jeśli ta flaga jest ustawiona, urządzenie wyświetlające ma bezpieczne wyjście wideo i jest w stanie wyświetlać bezpieczne powierzchnie. Może być również zdolny do pokazywania chronionych buforów.

Jeśli ta flaga nie jest ustawiona, urządzenie wyświetlające może nie mieć bezpiecznego wyjścia wideo; użytkownik może zobaczyć pusty obszar na ekranie zamiast zawartości bezpiecznych powierzchni lub chronionych buforów.

Bezpieczne powierzchnie służą do zapobiegania wyświetlaniu zawartości renderowanej na tych powierzchniach przez aplikacje na zrzutach ekranu lub wyświetlaniu jej na niezabezpieczonych wyświetlaczach. Bufory chronione są używane przez bezpieczne dekodery wideo w podobnym celu.

Aplikacja tworzy okno z bezpieczną powierzchnią, określając flagę okna WindowManager.LayoutParams # FLAG_SECURE. Podobnie aplikacja tworzy SurfaceView z bezpieczną powierzchnią, wywołując SurfaceView # setSecure przed dołączeniem bezpiecznego widoku do okna zawierającego.

Aplikacja może wykorzystać brak tej flagi jako wskazówkę, że nie powinna tworzyć bezpiecznych powierzchni ani chronionych buforów na tym ekranie, ponieważ zawartość może być niewidoczna. Na przykład, jeśli flaga nie jest ustawiona, aplikacja może zdecydować się nie wyświetlać treści na tym ekranie, wyświetlać informacyjny komunikat o błędzie, wybrać alternatywny strumień treści lub przyjąć inną strategię dekodowania treści, która nie opiera się na bezpiecznych powierzchniach lub chronionych bufory.

Gorzej jak nie ma opcji przeportowania apki by ruszała na Androidzie 4.0.X / 4.1.X.

To podsumowując wasze wypowiedzi jest jakiś sposób czy nie ma>?

  • nauka angielskiego lub używania “Google tłumacza”:

    • scrcpy z ADB po USB i na Windows lub GNU/Linux zapisujesz stan okna (tu przykładowy poradnik jest nawet po polsku z maja 2020)
    • aplikacja na android do nagrywania pulpitu - sprawdzasz czy nagrywa lub czy będzie tylko czerń (brak polecanej aplikacji przetestuj kilka i obejrzyj widea jakie stworzyły)
    • root tego Xiaomi/Huawei by przetestować metody z bloga android police
  • jak jakość nie musi być “piksel perfekt” to zrób zdjęcie jednego smartfona drugim i przytnij

  • opcjonalnie szukaj smartfona zoombie z Android 4.0.X / 4.1.X i na nim testuj aplikacje z blokowanym zrzutem ekranu (może magicznie ruszy lub będzie zbyt słabo na tak stary system zablokowane)

Na przykładzie trybu incognito wiem, że asystent raczej już zrzutu nie zrobi a przechwyci czarną planszę.

Aplikacje na androida do nagrywania ekranu właśnie testowałem i niestety jak odtworzyłem to była czerń :frowning: Blokada jest skuteczna i na to. W rooty nie będę się bawił, wole nie ryzykować, w zasadzie więc zostaje mi to scrcpy o ile się uda i banalne rozwiązanie jak zrobienie zdjęcia drugim telefonem

:clap: i cycki koleżanki z klasy uwiecznione bez jej świadomości :laughing: