Robił ktoś badanie na boreliozę?

Jeśli tak to po jakim czasie od ugryzienia?

http://www.poradnikzdrowie.pl/zdrowie/choroby-zakazne/borelioza-badania-zbadaj-siebie-i-kleszcza_39637.html
https://zdrowie.tvn.pl/a/kiedy-zrobic-badanie-na-borelioze-rodzaje-badan-ceny-testow

Ważne aby pamiętać o tym:
http://www.poradnikzdrowie.pl/zdrowie/choroby-pasozytnicze/urojona-borelioza-pseudoborelioza_45354.html

ps. i najlepszy z powyższego cytat:

Wynik badania molekularnego (PCR) kleszcza nie może być podstawą do podjęcia decyzji dotyczących leczenia ukłutego przez niego pacjenta. Ujmując ten problem z przymrużeniem oka, osobie, która zgłosi się do lekarza bez jakichkolwiek objawów choroby, ale za to z pozytywnym wynikiem badania genetycznego kleszcza, można zalecić jedynie leczenie kleszcza.
(dr Marcin Czarnecki, specjalista chorób zakaźnych, Katedra i Klinika Chorób Zakaźnych, Chorób Wątroby oraz NNO, UM we Wrocławiu)

Badania nie powinno sie robić wcześniej niż przed upływem 6 tygodni. W tym czasie możesz ewentuanlie obserwować rumień oraz włlączyć antybiotykoterapię.Badania jakie są możliwe do wykonania to
elisa
western blot
pcr
Droższe są western blot i pcr ale moim zdaniem warto jest dopłacić bo są o wiele bardziej pewne niż mało pewna elisa ( elisa jest pewna w 30-40%, tak wieć dla mnie to żadna pewność).
https://zdrowie.tvn.pl/a/kiedy-zrobic-badanie-na-borelioze-rodzaje-badan-ceny-testow]zdrowie.tvn.pl/a/kiedy-zrobic-badanie-na-borelioze-rodzaje-badan-ceny-testow

Czy ktoś orientuje się na temat terapii boreliozy za pomocą medycznej marihuany?

Takie leczenie dopiero zaczyna być prowadzone. Aczkolwiek zyskuje coraz bardziej na popularności ( na przykład w Warszawie powstaje obecnie centrum medycyny konopnej, które bedzie leczyło takie dolegliwości). Wiele osób wskazuje opanowanie objawów oraz remisje choroby. Leczenie jest często loterią, a antybiotyki, powodując wyniszczenie organizmu, nie zawsze wyleczą pacjenta do końca.

Magiczny lek na urojoną chorobę? :wink: