Roblem z odinstalowaniem czcionek

Chcę odinstalować większość czcionek z VIsty, bo są one mi zbędne, jednak system ten mi to uniemożliwia - jak je usunąć? Jak sprawdzić, które czcionki można usunąć, a które nie?

Proszę zmienić temat postu na konkretny,opcja zmień i popraw.JNJN

Bardzo prosto :? . Część czcionek jest zabezpieczona, pełne prawa do nich ma jedynie trusted installer ( wychodzi ochrona praw autorskich w Vista :confused: ). Admin może je co najwyżej podejrzeć. Musisz dla każdej czcionki która nie daje sie usunąć w folderze windows/fonts ustawić uprawnienie dla administratora ( usuwanie albo najlepiej pełne ).

jak to zrobić - zacytuje samego siebie :wink: - cytat z forum Civilization 4 - miałem problem z podmiana czcionki sylfean.tft - istotne dla spolszczenia tej gry.

Dla wyjaśnienia - w przypadku plików zabezpieczonych gdzie pełne prawa ma jedynie trusted installer, nie da sie prościej ustawić uprawnień dla admina nie da sie też ich odziedziczyć od trusted installer.

Możliwe że stosując jakieś narzędzie bootujace sie z płytki cd np. ERD Commander może jakiś płytkowy Linux z obsługą ntfs - da sie to zrobić szybciej i łatwiej. Pytanie tylko czy Vista automatycznie nie przywróci sobie usunietej czcionki ?

Wielkie dzięki - I HATE VISTA! javascript:emoticon(’:twisted:’)

Twisted Evil