Robot Google, częstotliwość odwiedzania witryny

Witam :smiley:

Jest jakaś zasada, czy robot “wpada” ot tak sobie kiedy ma na to ochotę ?

wiem ze to ciężkie pytanie i będzie trudno na nie znaleźć odpowiedz ale moze ktos z was mial podobne doświadczenie i podzieli się z nim. Byc moze jestem za bardzo przewrażliwiony ale na mojej stronie juz prawie miesiąc jak ten dobry “kolega” nie był, zaznacze ze strona sie utrzymuje na dobrej pozycjii w wyszukiwarce i nie spada, jednak sytuacja braku odwiedzin “bota” mnie niepokoi…

częstotliwość aktualizacji strony ma tu spore znaczenie.

jak robot wpadnie raz, zaindeksuje, przyjdzie za jakis czas ponownie i zastanie identyczną zawartość strony to średnio mu się będzie chciało szybko wracać kolejny raz 8)

zależy co masz na myśli aktualizacje strony ? zmianę treści, kilka nowych wiadomości , dodawanie nowych podstron …

czytałem w gazecie że częstotliwość odwiedzin bota zależy od wielu rzeczy. Np od popularności danej strony i częstotliwości dodawania nowych rzeczy. Strone jakiegoś dziennika będzie odwiedzał np. co 5 minut a jakiś bloog raz na tydzień…

możesz podać tytuł tej gazety :slight_smile: albo doradzić w sposób abym doszedł do odpowiednich wniosków…

BTW- ja przed założeniem tematu tez troszku poczytalem :P…(gazet)

pewny nie jestem bo to było jakis czas temu ale chyba next

jakiś czas temu, to i ja swoja witrynę w “cache” widziałem :stuck_out_tongue: