Robot Office v 17.5 na Windows Vista

Witam

Niedawno kupiłem sobie nowy komputer z Windowsem Vista Home Premium, wszystkie programy mi ładnie chodzą poza jednym a mianowicie Robot Office v 17.5, jak podaje producent oprogramowania program działa w Viscie od Wersji v 20.1, Czy jest jakiś sposób żeby mimo wszystko uruchomić ten program na Viscie? Dodam jeszcze że update nie wchodzi w grę ze względu na wysokie koszty. Proszę o rady.

Pozdrawiam

PS. Zabawy w ustawieniach zgodności programow nie pomogły.

Jeśli producent podaje, że program działa na Viscie od wersji 20.1 wzwyż to starszej wersji nie uruchomisz. Przykro mi.

Tak też myślałem ale napisałem wen wątek prosząc o pomoc, wiem że są jakieś programy które “oszukują” Vistę i można na nich uruchamiać starsze programy, co do tego programu to troche głupio żeby przestał działać (cena rynkowa tego programu to 10 tyś zł), myślałem już nad Vistualną maszyną ale tam jest bardzo słaba wydajność, może ktoś ma inny pomysł.

A może lepiej zdowngradować się do Windows’a XP? :stuck_out_tongue:

kupując nowy komputer dostałem Windows’a Vistę Home Premium x86, mam 4 rdzeniowy procesor, 4GB RAM… z tego co wiem mogę zrobić downgrand do XP Home a ten windows “podobno” ma problemy z 4 rdzeniami, poza tym instalacja XP to chyba bedzie ostateczność… dziwne to jest troche dla mnie, bo starsze programy typu SolidWorks 2004 sziałają mi na Viscie choć producent podaje że nie powinny… tylko ten Robot…

PS. Pytam o rozwiązanie problemu na Viscie a nie o instalacje systemu :), w końcu za coś tam płaciłem i chce z tego korzystać :?

To napisz do producenta, może wyda jakaś łatkę do wersji 17.5 żeby mozna było uruchomic ta wersje na Viście.

pisałem… dostałem ofertę update w promocyjnej cenie 5tys zł :frowning:

Czyli nic się nie zrobi… Pozostaje albo kupienie nowej wersji albo downgrade do XP’ka

Tylko że z 4 Gb ramu to raczej do XPx64.

450 PLN to zawsze mniej od 5000 :slight_smile:

chyba, że wystarczy Mu 3,25 GB RAM pod XP’ku :stuck_out_tongue:

XP widzi 3,5GB RAM, Vista - 4GB (dwa systemy 32bit).

Z tego co widzę nie pomożecie mi, ale dzięki za zainteresowanie moim wątkiem.

A teraz tak sobie pomyślałem - może 2 systemy? Można mieć Viste i XP na jednym komputerze? nie będą sie gryzły? Jak wyglada wtedy instalacja… bo jak na moim starym komputerze chciałem na XP zainstalować Vistę to mi uaktualnił XP do Visty i nic wiecej

pozdrawiam

Można miec 2 systemy, jak najbardziej :slight_smile:

Najpierw instalujesz Widnows XP na jednej partycji, a następnie Windows Vistę na drugiej partycji, nie powinno być z tym żadnych problemów :wink:

i chyba tak zrobie, jedna partycja tylko do robota i autocada, druga z Vistą i innymi programami.

Mam jeszcze małe pytanie, widziałem na jakimś kompie wybór systemu nie polegał na naciśnięciu strzałki w dół i entera tylko było to ładnie graficznie rozwiazane… zna ktoś jakiś program do tego?

W tym Ci nie pomogę bo takiego czegoś nigdy nie widziałem :slight_smile: