Robot sprzątający

Witajcie! Temat ROBOT SPRZĄTAJĄCY . Doradźcie który wybrać, mętlik w głowie przed zakupem. ? Co wam się sprawdza, jaki model dokładnie ? Posiadanie opcji Mopowania nie konieczne. Z góry dzięki za porady i sugestie!

Jaką masz powierzchnię, jaką nawierzchnię, zwierzęta?

Chyba jeszcze nie wie, gdyż niedawno:

Polecam taki model.

Ale to nie robot tylko tradycyjny odkurzacz :wink: no i ładna pani.

Może przyda Ci się do czegoś ten ranking. Trudno mi powiedzieć, czy obiektywny.

Chyba żartujesz, obiektywizm aż bije po oczach:

Nie sprawdza się.

Liczysz że co ci to zrobi?

Chaotycznie jeździ po domu i niepotrzebnie hałasuje, tak naprawdę g. sprząta, najczęściej zawisa na jakiejś zabawce którą dzieciak zostawił w salonie, stoi i kwiczy.
Oszczędź kasę, odkurz sam raz w tygodniu.

1 polubienie

Od 8 lat mam najprostszy model iRobota. Sprawdza się. Mam tradycyjny odkurzacz miele, bezprzewodowego Dysona, ale iRobot pracuje najczęściej.
Istotnie, czasem na czymś się zawiesi, ale popchnięcie go to dla mnie nie problem. Ten model ma łatwo dostępne części zamienne. Raz wymieniałem szczotkę główną, wałek gumowy i akumulator. Jestem zadowolony.

Ten wpis został oflagowany przez społeczność i został tymczasowo ukryty.

Moja opinia na ten temat:

  • robot musi mieć laserową nawigację lidar, tzn wieżyczkę na górze. Te, które do nawigacji wykorzystują skierowaną w sufit kamerkę, nie radzą sobie tak dobrze. Potrafią błądzić i uparcie obijać się o przedmioty. Zwłaszcza chodzi o bardzo tanie modele, poniżej 1000zł. Miele ma dwie kamerki i pewnie tam to działa, ale to wyższa półka cenowa (+3K) od popularnych sprzętów z laserem.
  • ważne żeby się zastanowić czy chcemy zintegrowany pojemnik na mopowanie i odkurzanie czy dwa pojemniki oddzielne, większe ale wymagające przekładki.
  • robot sprzątający jest do utrzymania czystości a nie do wielkich porządków. Lubi zadbane podłogi i generalnie ład i porządek w pomieszczeniu.

Jeżeli w ten sposób na to popatrzymy i nasze oczekiwania nie staną się wygórowane, to taki robot się sprawdzi.

Z pewnością gość prowadzi stronę żeby zarobić a nie dla sportu. Chodzi mi o to, że przetestował sporo odkurzaczy i zgromadził to w jednym miejscu. Jest to więc jakaś baza wiedzy, jedna z wielu. Można się dowiedzieć co odkurzacz ma i jak to działa/wygląda. Oczywiście zgodzę się że na takich stronach mało pisze/mówi się o wadach.

Duże mieszkanie do ogarnięcia? Jaki budżet do wydania? Ze swojego doświadczenia mogę powiedzieć, że roomba ze stacją clean base (czyli modele z plusem) fajnie się sprawdzają. Mam i7+ i elegancko ogarnia kąty tak, że nie trzeba po niej poprawiać.

Zwolennicy Roomba mają silny argument w postaci dwóch przeciwstawnych wałków. Niektórzy twierdzą, że jeżeli wałek jest jeden (większość odkurzaczy tak ma) to bywa, że rozrzuca np okruchy zamiast je wciągać.
obraz