Robust Internet Booster-jak korzystać?

Witam wszystkich. Jestem nowy na forum choć stronę dobreprogramy.pl odwiedzam dość często. A więc jak w temacie, mam problem z Robust Internet Booster. Widziałem w opisie programu na wielu stronach że jest bardzo dobry w podkręcaniu netu, RAMu itd. Ale ja się za bardzo na tym nie znam :cry: a na dodatek to jest po angielsku i chciałem się was zapytać czy mieliście okazję spotkać się z tym programem a jeśli tak to jak go używaliście :smiley: . Thx za pomoc.

Jeśli pozwolisz… nieśmiało sugeruję odpuszczenie sobie używania takich programów. Żadnego znacznego przyspieszenia ani wzrostu wydajności nie osiągniesz - cudów nie ma, w/w efekty można czasami osiągnąć ale nie tędy droga. A zamiast spodziewanych korzyści możesz napytać sobie biedy. Jak sam piszesz, mało się orientujesz w tym, co tak na prawdę i gdzie programik “namiesza”, i w dodatku jest ryzyko, że klikniesz coś nie tak, bo nie do końca rozumiesz co program komunikuje.

Nie warto. Domyślne ustawienia dobrze utrzymanego systemu są w ogromnej większości przypadków wystarczające a ewentualne zyski rzędu paru procent nie są warte straty czasu poświęconego na instalację i naukę tweakerów.

P.S. Żeby nie było - uważam tweakery za fajne i pożyteczne narzędzia ale tylko jeśli ktoś kto ich używa wie dokładnie co się kryje za daną opcją i używa go dlatego, że mu się nie chce ręcznie rzeźbić po rejestrze :-).

nie znam ale jeśli jakiś płatny to nawet bym na niego nie spojrzał. A propos przyspieszania łacza będzie to rzecz minimalna. Kilka bajtów :wink: Najlepiej to zainwestować w szybsze łącze.

Eh… ok dzięki za pomoc ;p