RocketDock oraz przycinające się okienka

(sla17) #1

Witajcie! Mam problem z zacinającym się okienkami. Zauważyłem, że dzieję się tak przy włączonym RocketDock.

Tutaj dokładnie pokazany mój problem : KLIK

Czy ktoś wie, jak się tego pozbyć nie wyłączając RocketDocka? Jest to trochę uciążliwe :wink:

Z góry dziękuję za pomoc!

(XMan) #2

Mam również Windows XP Prof. SP3 i ten RocketDock. - brak problemów :slight_smile:

Zainstaluj ponownie DirectX 9.0c : prawidlowa-instalacja-bibliotek-directx-t213229.html

(sla17) #3

Także korzystam z tego samego programu z tego samego źródła.

Zainstalowałem DirectX 9.0c wg. podanej przez Ciebie instrukcji - jednak to nie przyniosło żadnego efektu.

Pomyślałem, że to wina sterowników (z 5.8 przeinstalowałem na 6.1 - najnowsze pod moją niewspieraną już kartę). To także skutku nie odniosło, lecz sprawiło, że mam dodatkowy problem - okienka się zacinają pomimo, iż sterownik jest prawidłowo zainstalowany. W 5.8 bez RocketDocka się nie ścinały, w 6.1 jest to bez różnicy

(system) #4

Mam też Microsoft Windows Xp Sp3 ale Mam bezpłatny pakiet Windows Vista home basic z RocketDock. bez problemu dam ci link do Instalu Przeróbki Windows Xp na Windows Vista home Basic z RocketDock. puzniej prześle ci link do filmu na you tube z filmem jak tez ci nie gędzie działać powiec !!

1. poradnik : http://www.tricks.com.pl/zmiana-wygladu ... a-vista-2/

2.program : http://www.tweaks.pl/czytaj,wyglad_wind ... a,463.html

(sla17) #5

Ale ja nie chcę ala Vista. Ja chcę tylko rocket docka, poniewz fajnie rozplanowywuje się (mam kupę ikonek, ale w jednym miejscu):wink:

(XMan) #6

Sprawdź najnowszy lub starsze :

http://rocketdock.com/

Archive : http://rocketdock.com/download

(sla17) #7

Hmmmm, sprawdzałem, i na wszystkich to samo.

(system) #8

myśle i nic nie wymyśle. lecz wyśle ci film ile mam ikon i jak się uruchamia

(sla17) #9

Hej, pora wrócić do problemu.

Jako, że chciałem sobie z RocketDocka pokorzystać popróbowałem alternatyw - ObjectDocki i takie inne.

Nadal nic z tego, jak było tak jest.

Próbowałem na wszystkich rozdzielczościach i na wszystkich się zacina.

Nie wiem, czy to wina monitora bo po jego zmianie nie chce działać.

Za wysoka rozdzielczość dla tego komputera?

A naprawdę chciałem, bo chciałem sobie zrobić takiego troszku Makowego ;d

(Sebos99) #10

A próbowałeś wykonać optymalizację windows? Na czas testu proponuję wyłączyć wszystkie programy mogące obciążać komputer (antywirus itp).

(pawcio1212) #11

mi się wydaje że karta nie daje rady lub procesor

(sla17) #12

Na 800x600 też zwiecha, przed długi czas na 1152x768 było OK.

Zrobiłem :

Optymalizacje

Przeczyszczenie PC

Instalacja DirectX 9.0c

Gruntowne czyszczenie bebechów

Najnowsze stery

Proszę o pomoc, bo na pulpicie kiepsko ikonki wyglądają.

(Ramoses7) #13

Też miałem identyczny problem, używałem najnowszą wersję. Spróbuj tak: wyłącz przeglądarke, "odhacz" nazwę "zablokuj ikony" (nie pamiętam ale chyba tak się to nazywało) jeśli masz zaznaczone "zablokuj ikony" a pewnie masz, i teraz zaznacz "zablokuj ikony" i zobacz jaki efekt. U mnie takie coś pomogło, ale raz na jakiś czas sytuacja się powtarzała i czynności te jeszcze raz powtarzałem za każdym razem.

(sla17) #14

Wczoraj, podczas podłączenia komputera pod telewizor, miałem podłączony jednocześnie monitor.

Rozdzielczości, które miałem ustawione to :

Monitor : 1920x1080

TV : 800x600, 1024x768, 1280x720, 1600x1200

Całe docki, itp. miałem na monitorze. TV był dodatkowym monitorem. Podczas całej tej akcji okienka minimalizowały się super-szybko, bez jakiejkolwiek przerwy.

Ostatnio kupiłem przejściówkę DVI -> RGB. Chciałem tam podłączyć monitor, może by to coś dało. Niestety, po podłączeniu nie ma obrazu :frowning: Nie wiem jak to ustawić...

TV na przejściówce hula aż miło :slight_smile:

Dziwne, grafika miała jeszcze więcej zadań niż normalnie. Dlaczego się nie zacinało? Jest nadzieja?

P.S z problemem walczę od 16.08 :frowning:

(adorec) #15

Spróbuj ustawić Rocket Dock,tak aby zawsze był pod oknami.

Ustawienia paska-położenie-zawsze na spodzie.

Może to coś pomoże...U mnie też przycinał i ten prosty zabieg pomógł.

(sla17) #16

Mam tak ustawione, niestety nadal nie pomaga.