RODO a gra internetowa

Witam, w grze internetowej w którą pogrywam, przydarzyła mi się pewna sytuacja. Na czacie gdzie dostęp mają wszyscy gracze, użytkownicy zwracali się do mnie po imieniu i nazwisku, przekręcali nazwisko, również się z niego śmiali. Ponadto udostępniali dane osobowe mojej rodziny (imiona i nazwiska) + zdjęcia z profilu facebook członka mojej rodziny. Przerodziło się to w wysyłanie nieprzyjemnych wiadomości do członka mojej rodziny, na facebook’u (na ten moment tylko tyle). Z supportu owej gry dowiedziałem się, że nie ukarają owych graczy gdyż ich taryfikator kar nic takiego nie przewiduje. Jeżeli uważam, że gracze złamali prawo (wydaje mi się, że tak - udostępnili dane osobowe) to podejmą działania jeżeli dostaną wniosek od odpowiednich organów. Czy takie coś ma prawo zadziałać, gdzie mogę się o taki wniosek „doprosić”?

Zanim napiszesz kolejny bełkot dopisując do tego RODO to zapoznaj się co to jest i kiedy ma zastosowanie.

Rozumiem, że jest to dla Ciebie bełkot bo nigdy nie byłeś/byłaś w takiej sytuacji, ale dla mnie i moich bliskich jest to bardzo uciążliwe i zależy mi aby owi gracze stracili swój cały „dorobek” życia na jakiś tam czas lub permanentnie, dlatego ujmę to inaczej - czy mogę cokolwiek z tym zrobić, czy prawo nie przewiduje tego typu rzeczy? Jestem skłonny nawet zapłacić jeżeli jest jakaś opcja :slight_smile:

Ty chyba bełkotu napisanego na forum nigdy w życiu nie widziałeś, albo z racji upału masz gorszy dzień i Melissa nie pomaga zamiast herbaty.

Witam łowcę banów.

A skąd to wzięli? Czy przypadkiem nie z Facebooka? Skoro tak, to nie oni, tylko ta osoba, te dane udostępniła.
Skoro wstawia się zdjęcia i swoje dane publicznie, to co w tym dziwnego, że potem krążą w sieci. Zwłaszcza jeśli są w jakiś sposób nietypowe. Np. masz nos jak klamka od zakrystii czy coś w tym rodzaju.

To członek zawsze może zablokować nieprzyjemnego piszącego i już. Mnóstwo ludzi wysyła głupawe wiadomości.

A w jakim celu podawałeś imię i nazwisko? Zresztą co w tym dziwnego, że przekręcali, w pewnym wieku ludzie maja w głowach nawalone i różne głupie zabawy sprawiają im radość. Generalnie pierdoła, mało istotna. Naprawdę chce ci się tracić czas na jakieś pierdoły? Nie masz jakichś istotniejszych rzeczy do roboty? Np. śmieci wynieść, czy zamieść, albo upiecz sobie ciasto jakieś, może jak zjesz to ci się humor poprawi.

Najmujesz papugę, płacisz a on zajmie się tym :slight_smile:

Przeczytałeś choć jeden raz regulamin gry w którą grasz ? Bo sądzę, że nie.