RODO a prywatna strona

Witam,
Sam już nie wiem, czytałem tematy O RODO i do końca nie jestem pewny, czy jak prowadzę stronę, która jest wykupiona na hostingu xyz(przykład), to mam stosować RODO? Nawet jeżeli mam formularz kontaktowy?

A zbierasz dane klientów?

Nie, choć mam domyślny system komentarzy w wordpress i nie jest to serwis społecznościowy. Choć pracownicy z hekko, napisali mi, że jest moim obowiązkiem podpisać formularz RODO.

Bo oni przetwarzają twoje dane, to kazali ci z nimi zapoznać i “podpisać”.

1 polubienie

Ale, czy ja mam dawać na stronę dodatkowe informacje lub instalować wtyczkę dotycząca RODO. Sam formularz kontaktowy już podlega RODO, o to mi chodzi.

co to za paranoja z tym RODO? Teraz zanim zacznę po ludzku przeglądać stronę muszę poklikać “sto tysięcy zgód”. Rodo, ciasteczka i inne takie. Kto wymyślił takie bzdury? Po co to?

w celu ochrony Twoich danych osobowych :slight_smile:

Unia Europejska.

Najciekawiej się dzieje gdy co sesję czyścisz ciasteczka. Wtedy przy każdym “pierwszym” wejściu znowu musisz wsio przeklikać. Ale nieee… trzeba było kazać wszystkim banery robić.

2 polubienia

Tak? A niby jakich? Jakie moje dane są przekazane, gdy wchodzę na to forum? To nie bank!

Ustawa w założeniu jest dobra, tylko wykonanie jak zwykle pozostawia wiele do życzenia, a te wszystkie banery to już jest esencja przerostu formy nad treścią.

1 polubienie