Rodzaj kabla HDMI pc<>tv

Witam. Posiadam TV Ledowy z wejściem HDMI i będę chciał połączyć go z moim przyszłym laptopem MSI ge60 full HD, grać na nim i oglądać filmy. Chcę kupić kabel HDMi, ale jest kila rodzajów, a nie wiem jaki będzie do tego odpowiedni. Tv jest nowy ma pare miesięcy, tak samo z laptopem. Kabel musi mieć co najmniej 5m, jaki kabel będzie odpowiedni?

HDMI to HDMI, nie ma tu dużej filozofii (kup “zwykły” kabel).

są jakieś wersje 1.3, 1.4

To jest po prostu numer wersji której spełnienie specyfikacji producent deklaruje. Bierz jak najlepszy i tyle.

Warto też zapoznać się z tym artykułem:

http://www.kinodomowe.idg.pl/news/36975 … lacac.html

Ja kupiłem zwykły kabel HDMI w Tesco za 10 zł 1,5 metra.

Po podłączeniu Laptop <-> TV jest piękny obraz i dźwięk.

Nie ma co przepłacać.

Te pozłacane, śliczne i drogie to tylko chwyt marketingowy.

Ale wiadomo, bogaty kupi jak najdroższy.

Dawno nie czytałem tak bzdurnego artykułu. Domena sugeruje, że powinen to pisać specjalista a nie osoba z przypadku. Nie chcę się rozwodzić nad kilkoma totalnie wyssanymi z palca teoriami, napiszę jednak:

* jakość kabla ma znaczenie, ale nie można popadać w skrajność, jak np. niektórzy audiofile (kabel za 5zł o długości kilku metrów może powodować problemy),

* wszystko rzecz szczęścia na fatalnie wykonanym kablu,

* głupota pisać, że “nie ma zakłóceń bo to cyfrowa transmisja”: nie tak to działa, po coś jest w odbiorniku elektronika która w miarę zapotrzebowania “dopowie” sobie.

Autor też przedziwnie zrozumiał technologie przesyłania danych HDMI i “zapasowego kanału”.