Rodzaj kabla HDMI pc<>tv

(Rikamuru) #1

Witam. Posiadam TV Ledowy z wejściem HDMI i będę chciał połączyć go z moim przyszłym laptopem MSI ge60 full HD, grać na nim i oglądać filmy. Chcę kupić kabel HDMi, ale jest kila rodzajów, a nie wiem jaki będzie do tego odpowiedni. Tv jest nowy ma pare miesięcy, tak samo z laptopem. Kabel musi mieć co najmniej 5m, jaki kabel będzie odpowiedni?

(falcon89) #2

HDMI to HDMI, nie ma tu dużej filozofii (kup “zwykły” kabel).

(Rikamuru) #3

są jakieś wersje 1.3, 1.4

(nnick) #4

To jest po prostu numer wersji której spełnienie specyfikacji producent deklaruje. Bierz jak najlepszy i tyle.

(ADR1991) #5

Warto też zapoznać się z tym artykułem:

http://www.kinodomowe.idg.pl/news/36975 … lacac.html

(.ffox) #6

Ja kupiłem zwykły kabel HDMI w Tesco za 10 zł 1,5 metra.

Po podłączeniu Laptop <-> TV jest piękny obraz i dźwięk.

Nie ma co przepłacać.

Te pozłacane, śliczne i drogie to tylko chwyt marketingowy.

Ale wiadomo, bogaty kupi jak najdroższy.

(bachus) #7

Dawno nie czytałem tak bzdurnego artykułu. Domena sugeruje, że powinen to pisać specjalista a nie osoba z przypadku. Nie chcę się rozwodzić nad kilkoma totalnie wyssanymi z palca teoriami, napiszę jednak:

* jakość kabla ma znaczenie, ale nie można popadać w skrajność, jak np. niektórzy audiofile (kabel za 5zł o długości kilku metrów może powodować problemy),

* wszystko rzecz szczęścia na fatalnie wykonanym kablu,

* głupota pisać, że “nie ma zakłóceń bo to cyfrowa transmisja”: nie tak to działa, po coś jest w odbiorniku elektronika która w miarę zapotrzebowania “dopowie” sobie.

Autor też przedziwnie zrozumiał technologie przesyłania danych HDMI i “zapasowego kanału”.