Rodzielanie partycji na dysku

Witam. Miałem jeszcze niedawno dysk systemowy C: o pojemności 68,27GB oraz dwie inne partycje po 156,25GB i około 241GB. Postanowiłem powiększyć partycję C: więc usunąłem całą partycję E: o pojemności 241GB. Od nowa zainstalowałem system i podczas instalacji usunąłem właśnie partycje C: oraz E:. Problem w tym, że te dwa wolne miejsca nie połączyły się razem więc wyodrębniłem 150GB z pozostałości po E:. Myślałem że tamte “resztki” się połączą, ale jak widać na dodanym zdjęciu porobił się jakiś chaos. W jaki sposób to połączyć aby C: miało te 150GB a dysk E: 159,41GB (91,14+68,27)? O ile dobrze rozumiem to wcześniej C: było na “Partycji Podstawowej” a teraz jest na “Dysku Logicznym”. Jak to zmienić aby było “po staremu” jedynie ze zmienionymi rozmiarami. Jedynie nie mogę ruszać dysku D: a całą resztę mogę formatować i usuwać.

Jeśli jest świeżo po instalacji, to zgraj wszystko z D na jakiś dysk zewnętrzny / inny komputer / NASa i przeinstaluj system. Przy instalacji wywal wszystkie partycje i wskaż instalatorowi pusty dysk.
Partycje nie są do niczego potrzebne, a jedynie utrudniają życie. Zawsze kończy się to tym, że na jednej brakuje miejsca, kiedy na innych jest w bród. Do porządkowania wystarczą foldery, a z nielicznymi wyjątkami najprościej używać domyślnych.

W tej chwili masz trochę bałagan na tym dysku. Najprostszym rozwiązaniem byłoby to co pisze kowgli. Wolne miejsca nie połączyły się bo są w rożnych częściach dysku, cudów nie ma. Gdy przystępowałeś do pierwszej reinstalacji systemu należało przesunąć lub zmniejszyć odpowiednim programem partycję D. Aby ją przesuwać to rzeczywiście trzeba było usunąć E, gdy tylko zmniejszyć to E mogła pozostać. Teraz wszystko jest jak jest. Partycji C raczej nie przesuniesz bo systemowa. więc chcąc mieć porządek należałoby od zera zrobić wszystko po kolei. Można też pozostawić tą sytuację dołączając do D wolne miejsce to początkowe a do C wolne miejsce to z końca. Nie do końca jestem pewny czy to się da zrobić bezpośrednio z systemu (zarządzanie dyskiem), czy konieczny jest program do takich czynności.

Rzeczywiście bez sensu nabałaganiłem tutaj. Skopiowałem ważniejsze pliki i wyczyscilem cały dysk. Teraz jest lepiej.