ROG Gaming Center pokazuje głupoty

Generalnie wszystko działa. Jednak niepokoją te nietypowe wskazania temperatury i taktowania GPU. Co tam się dzieję? Kwestia programowa czy hardware?
Zaczęło się od momentu kiedy pograłem w wymagający tytuł i całość się nieco nagrzała. Rdzenie CPU do 74 stopni C a GPU zaczęło świrować ze wskazaniami i jest tak do teraz.

Sprawdź czy masz najnowszą wersję ROG i sterowników pod kartę graficzną.

Zrobiłem aktualizację:
sterownik nVidia 25.21.14.1917 -> 25.21.14.1967
program ROG 2.0.2 -> 2.1.5

Przy okazji Wasz link odsyła do strony Asus na której nie mogłem namierzyć tego programu. Przypuszczam że to był link bezpośrednio do strony download ROG Gaming Center który nie jest już aktualny. Najnowszą wersję udało mi się pobrać z portalu jakiegoś amerykańskiego czasopisma growego.

Efekt aktualizacji taki:


Przynajmniej nie ma ujemnego taktowania ale to nie to.

To wszystko? Geniusz forum Dobreprogramy się wyczerpał? OK. Chciałem zweryfikować trzy prawdopodobne źródła usterki bez sugerowania ich ale jednak zastałem głuchą ciszę więc dzięki za pomoc.

Najskuteczniejsza pomoc to pomoc samemu sobie. Problem tkwił w sterownikach karty graficznej. Wcześniejsze aktualizacje były pobrane ze strony nvidii. Po odinstalowaniu i pobraniu wersji tych sterowników od producenta laptopa problem się rozwiązał.

Kawał świetnej, mojej, roboty.

Mam nadzieję, że forum odda ci pieniądze za niewykonaną usługę.

1 polubienie