Rolka od myszki nie działa

(system) #1

od paru dni zauwazyłem ze niedziałą u mnie rolka od myszki, raczej sie niezepsuła gdyż srodkowe kliknięcie wywołuje coś w rodzaju kulki do przewijania (wiecie co mam na myśli :smiley: - takie koło z 4 szczałkani w kierunkach NEWS).

Co może byc tego przyczyną ??

Rzecz dzieje sie nietylko w np. Firefoxie ale takze w wordzie IE, Total Commanderze, wszyttkim

(Damian) #2

No nie bardzo wiem co masz na myśli...

(fiesta) #3

to raczej sie nie zepsuł przycisk pod rolką, a sama rolka może być kaput. Sprawdź mysz na innym kompie.

(Mateusz Roza) #4

Spróbuj rozkręcić myszkę i tam pogrzebać.

Jeśli to nic nie da to wymień myszkę na nową, zwykłe kulkowe myszki nie są ekstremalnie drogie.

(Magik) #5

A ze sterownikami do myszki wszystko OK ??

Bo twój opis pasuje do objawów braku sterownika (brak przewijania, brak reakcji na kliknięcie kółkiem, oczywiście oprócz wyświetlania tego "czegoś" ze strzałkami ).

(system) #6

myszka działa na sterach windowsowych, nieistalowałem do niej sterów, ale to od kilku dni rolka przestała przewijać.

Masz zapewnie myszke z rolką i ta rolka przewija sie w góre i w duł, ale także mozna ja przycisnąc, to wtedy pojawia sie to kolko z 4 szczalkami w kierunkach NEWS

(fiesta) #7

Nie opisuj Damianowi sposobu działania przycisku pod rolką bo nie o to chodzi w tym topicu. Napisz lepiej czy sprawdziłeś czy mysz działa na innym kompie. Jak nie to ją rozbierz i sprawdź czy wałek rolki jest prwidłowo osadzony w swoim gnieździe, czy z niego nie wypadł, nie jest złamany lub wytarty.

(:: MARIO ::) #8

przeczyść i poskładaj ;]

(Mateusz Roza) #9

Ja ze swojej strony mogę dodać że mam identyczny problem ze swoja myszką, rozkręcałem ją, grzebałem i stwierdziłem że sie po prostu zepsuła.

Szkoda bo myszka jest optyczna.

Tylko pokrętło nie działa.

Da sie jakoś z tym żyć, idzie sie przyzwyczaić.

(system) #10

Znalazłem sedno problemu, Moze to troche dzine ale w panelu sterowwania DZiał Myszka w ktorejś zakładce jest opcja do usatwiania ilości linijek z jaką myszka przeżuca przy przewijaniu rolką, ustawiłem na 4 linijki, (zwieszylem o 1), zorientowalem sie ze dziala i spowrotem ustawiłem na 3 linijki. DZIAŁA !!