Rolka od myszki nie działa

od paru dni zauwazyłem ze niedziałą u mnie rolka od myszki, raczej sie niezepsuła gdyż srodkowe kliknięcie wywołuje coś w rodzaju kulki do przewijania (wiecie co mam na myśli :smiley: - takie koło z 4 szczałkani w kierunkach NEWS).

Co może byc tego przyczyną ??

Rzecz dzieje sie nietylko w np. Firefoxie ale takze w wordzie IE, Total Commanderze, wszyttkim

No nie bardzo wiem co masz na myśli…

to raczej sie nie zepsuł przycisk pod rolką, a sama rolka może być kaput. Sprawdź mysz na innym kompie.

Spróbuj rozkręcić myszkę i tam pogrzebać.

Jeśli to nic nie da to wymień myszkę na nową, zwykłe kulkowe myszki nie są ekstremalnie drogie.

A ze sterownikami do myszki wszystko OK ??

Bo twój opis pasuje do objawów braku sterownika (brak przewijania, brak reakcji na kliknięcie kółkiem, oczywiście oprócz wyświetlania tego “czegoś” ze strzałkami ).

myszka działa na sterach windowsowych, nieistalowałem do niej sterów, ale to od kilku dni rolka przestała przewijać.

Masz zapewnie myszke z rolką i ta rolka przewija sie w góre i w duł, ale także mozna ja przycisnąc, to wtedy pojawia sie to kolko z 4 szczalkami w kierunkach NEWS

Nie opisuj Damianowi sposobu działania przycisku pod rolką bo nie o to chodzi w tym topicu. Napisz lepiej czy sprawdziłeś czy mysz działa na innym kompie. Jak nie to ją rozbierz i sprawdź czy wałek rolki jest prwidłowo osadzony w swoim gnieździe, czy z niego nie wypadł, nie jest złamany lub wytarty.

przeczyść i poskładaj ;]

Ja ze swojej strony mogę dodać że mam identyczny problem ze swoja myszką, rozkręcałem ją, grzebałem i stwierdziłem że sie po prostu zepsuła.

Szkoda bo myszka jest optyczna.

Tylko pokrętło nie działa.

Da sie jakoś z tym żyć, idzie sie przyzwyczaić.

Znalazłem sedno problemu, Moze to troche dzine ale w panelu sterowwania DZiał Myszka w ktorejś zakładce jest opcja do usatwiania ilości linijek z jaką myszka przeżuca przy przewijaniu rolką, ustawiłem na 4 linijki, (zwieszylem o 1), zorientowalem sie ze dziala i spowrotem ustawiłem na 3 linijki. DZIAŁA !!