Rolki - jakie wybrać?


(Dzioszek) #1

Siema

Planuje na lato zakup właśnie rolek, chciałbym wiedzieć na co zwracać uwagę, czy mniejsze kółka=szybsza jazda, czy na odwrót ? jaka średnica najlepsza ? może coś polecacie? (link)

Jaka jest znacząca różnica między tymi http://allegro.pl/rolki-head-styly-r-38 ... 04727.html a tymi http://allegro.pl/36-szybkie-lady-light ... 13675.html (nie patrzcie na wygląd bo chodzi mi o tą cenę dlaczego taka różnica?)


(kamil_w) #2

Inna jakość materiałów, inna jakość wykonania. Nie miałem do czynienia z tymi konkretnymi modelami, ale posłużę się przykładem z własnego doświadczenia.

Kupiłem łyżwy CCM za 600zł. Znajomy kupił bardzo podobne łyżwy w jakimś markecie za lekko ponad 100zł. Na oko podobne, ale różnica wykonania ogromna.

  • Łyżwy kumpla się odkształciły i po pewnym czasie zaczęły go obcierać.

  • Łyżwy kumpla okazały się być zrobione z takich materiałów, które nie pozwalają oddychać skórze nóg, przez co strasznie mu łyżwy śmierdzą ^^

  • Płozy wykonane z różnych metali - moje tępią się około 4 razy wolniej.

  • w sumie nie będę więcej wymieniać, bo lista byłaby dość długa.

W przypadku rolek dochodzi kwestia kółek - amortyzacja materiału, prędkość ścierania, wytrzymałość łożysk...

Zwróć uwagę, że obie pary rolek, które przedstawiasz są modelami rekreacyjnymi. Są jeszcze np. do jazdy na rampach, relingach itp (małe kółka, usztywniony but) czy też do jazdy sportowej, czyli hokejówki (w których również można jeździć po ulicach, chodnikach, alejkach itp, jednak z doświadczenia wiem, że kółka montowane w takich rolkach świetnie sprawdzają się np na torach rolkowych czy na salach gimnastycznych, ale na ulicy już zbyt szybko się ścierają, a łożyska nie są przystosowane do walki z krawężnikami i dziurami w drogach).


(Marcin1025) #3

i dlatego czasami nie warto wydawać bardzo dużo kasy na takie rzeczy bo one pracują na siebie :slight_smile:


(kamil_w) #4

Chyba miało być "warto wydać"?


(Greywood) #5

cześć, przywitam się najpierw bo to mój pierwszy post tutaj- Witam wszystkich, ogólnie raczej nie zabieram głosu w żadnych dyskusjach- raczej czytam, ale dziś zrobię wyjątek bo się znam na rolkach i to bardzo:)

i w ogóle to jest to świetny sport, każdemu polecam, dorzucę jeszcze że moją "misją" :DDD jest urolkowienie jeak najwięcej osób :wink:

1- ile masz lat, i do czego chcesz ich używać ( wiem, że ogólnie role służą do jeżdżenia, ale wież mi że jeździć można na wiele sposobów)

2- ile kasy na nie możesz wydać

w sumie odpowiedzi na te dwa pytania pozwolą mi odpowiedzieć jakie były by dla Ciebie najlepsze


(Dzioszek) #6

a wiec jestem w stanie wydać do 500zł na porządny sprzęt, ale sugeruje tu raczej jazdę rekreacyjną, 23 lata mam i sportowej jazdy raczej nie preferuję. :slight_smile:

kamil_w tak przypuszczałem, więc wniosek prostu lepiej jednak wydać trochę więcej i mieć więcej przewagi nad buntem rzeczy martwych :stuck_out_tongue: pozdrawiam i dzięki za opinię :slight_smile:


(Greywood) #7

cześć, sądzę że to jest warte uwagi : http://allegro.pl/rolki-freestyle-dla-z ... 41406.html , lub to http://allegro.pl/top-rolki-powerslide- ... 91286.html

-----ogólnie to zwracam uwagę na na to by rolki miały klamry zamiast rzepów, oraz aluminiowe szyny, a także żeby było dużo "materiału" przy przy stawie skokowym------- w przypadku gdy żadne z nich Ci się nie podobają i zastanawiasz się nad innymi, radze kierować się moimi kryteriami. Jest jeszcze jedna grupa rolek spośród których mógłbyś wybierać- są to rolki typowo hokejowe za 300 stówy kupisz już naprawdę wartościowy sprzęt( np baurer, ccm), ALE tu haczyk :slight_smile: możesz przez dłuższy czas odczuwać wyraźny dyskomfort zanim się odpowiednio ułożą do stopy( ja sobie radziłem wkładając wkładki ortopedyczne i ściągacze na stopy :smiley: ciężka była to droga ale pierwsze moje role fitnesowe w mig rozwaliłem) . Reasumując pierwsze dwie opcje wyglądają na w sam raz do weekendowej jazdy, hokejowy nie do zdarcia ale może boleć :smiley: .mam nadzieje że choć troszkę byłem pomocny. Jak coś to pytaj postaram się w miarę szybko odpowiedzieć.

A celowo nie brałem pod uwagę elementów szybko się zużywających typu koła, czy łożyska bo w rolkach za 500 zł kół dobrych niema :slight_smile: komplet czegoś wartościowego to trza liczyć od 200zł - chodzi o koła, a oznaczenia łożysk typu abec - to ściema daj sobie z tym spokój

-- Dodane 17.03.2012 (So) 1:49 --

a i sam musisz uznać czy sprzedający na allegro są wiarygodni bo nie patrzyłem na ich opinie, czy tam komentarze; pozdro

-- Dodane 17.03.2012 (So) 1:56 --

i jeszcze sklep z rolkami, jak coś: http://bladeville.pl/


(Dzioszek) #8

Dzięki wielki za pomoc pierwsza opcja(link) bardzo przykuła moją uwagę. więc dzięki za opnię dzięki za link i kieruję się ku zakupowi. Obczaję jeszcze kilka strona na allegro i ten sklep co podałeś i kupię pozdrawiam !!