Rollover w CSS

http://m1chu.eu/2008/07/08/efekt-rollov … a-obrazka/

Jak wygląda sprawa jeśli mam div`a i zamiast przeniesienia do innej strony (po kliknieciu) wykorzystuję pojawienie się okienka (np. do rejestracji) za pomocą style.display = ‘block’ ?

Czekaj, bo nie bardzo rozumiem chyba…

masz link i po najechaniu na niego chcesz aby wyświetliło Ci się nowe okno, czy div?

Możesz zrobić tak:

  1. link na który najeżdżasz umieszczasz w bloku

  2. w tym samym bloku poza marginesem umieszczasz np. formularz rejestracyjny i tenże formularz przesuwasz poza margines

  3. w hooverze robisz, aby po najechaniu przesuwał Ci się margines

Wtedy link pojedzie poza div-a, a Ty będziesz miał wyświetlony np. formularz rejestracyjny. Nie wiem tylko jak będzie z trwałością takie rollovera.

Polecam książkę “CSS Projektowanie Profesjonalnych Stron www” wydawnictwa Helion, tam jest to świetnie opisane.

Chodzi mi o to, żeby zrobić tego rollovera. Zamiast img czy linku a href wykorzystuję blok div. Po naejchaniu na tło div`a pokazuje się rollower (druga grafika), a po kliknięciu - okno z rejestracją.

Kombinuj z tym co Ci napisałem, z przesuwaniem poza margines, ale Twoje rozwiązanie ma jedną zasadniczą wadę, o ile dobrze Cię zrozumiałem to efekt rollover chcesz przypisać do diva, owszem działa to, ale nie pod IE, który nie obsługuje efektu rollover poza linkami (a: hoover).