ROOT a gwarancja, czy czekać na FroYo? (HTC Dream)

Czy ROOT jest warty utraty gwarancji? Czy może lepiej poczekać na oficjalne wydanie dla HTC Dream? Czy może myślicie że prędzej nam kaktus wyrośnie na smartfonie niż ujrzy oficjalna wersja światło dzienne?

Dziś otrzymałem swojego G1 i nie wiem dokładnie jaką podjąć decyzję.

Tak z ciekawości co uzyskuję po zrootowaniu telefonu? Poza możliwością odblokowania Multi-Toucha i możliwością zainstalowania programów z poza Marketu?

Pozdrawiam

FxJ

Moim zdaniem tak. Zwłaszcza, że wszystko da się odwrócić (przynajmniej do czasu wgrania DangerSPL)

Już widzę oficjalne wydanie. :stuck_out_tongue:

Root = możliwość używania programów, które wymagają uprawnień administratora - zrzuty ekranu, tworzenie przestrzeni wymiany na karcie pamięci (to się przydaje, bo G1 ma mało RAM-u i taki dodatek bywa użyteczny), możliwość założenia dodatkowo na karcie partycji ext2 - wtedy tam będą lądować programy, a nie w pamięci urządzenia - ma to swoje zalety, bo w razie wipe (twardego resetu) nie giną ci programy. Poza tym rootując urządzenie zyskujesz dostęp do custom ROM-ów - ale tylko 1.6 - wybór jest spory - Cyanogen, SuperD, Dwang i inne. Wszystko co oparte na Androidzie 2.0+, posiadające HTC Sense lub HTC Espresso (czyli też portowane ROM-y Hero) wymaga tzw. DangerSPL - jego działanie polega na zwiększeniu pamięci, w której siedzi ROM - z domyślnych 64 na 96 MB. Jego wgranie to bilet w jedną stronę - jak już wgrasz to lepiej nic przy tym nie grzebać (a w szczególności downgradować Radio ROM-u do niezgodnej wersji), bo zostanie ci cegła.

No to jesteś w komfortowej sytuacji, bo możesz zrootować go OneClikiem - szybszą i wygodnieszą metodą niż klasyczna metoda, która jest dość długa.

A coś jeszcze bardziej użytecznego możesz wymienić?

A czy tego nie mogę zrobić z LiveCD linuxa czy nawet pod Win?

A to są wersje przerabiane z 2.X czy tylko modyfikowane 1.5/6?

Możesz rozwinąć pojęcie?

Dalej wymieniając podkręcanie procesora, udostępnianie internetu po Wi-Fi i USB i inne. Właśnie istotą roota jest uruchamianie programów wymagających wyższych uprawnień.

Co z tego, że zrobisz skoro niezrootowany G1 nie umie z tego korzystać.

Oczywiście że są - sam mam takiego.

RadioROM odpowiada za sterowanie modułami łączności - dobry RadioROM może poprawić zasięg GSM/Wi-Fi, stabilność pracy modułów.

Jedyne radia zgodne z DangerSPL (oczywiście można je wgrać bez DangerSPL), a zarazem najnowsze to 2.22.19.26I i działające chyba najlepiej to 2.22.23.02.