Root kilka pytań

Mam ubuntu 10.10 na kompie i x8 z ogiginalnym romem 2.1

  1. Chce rootwać za pomocą SuperOne klick i gdzies pisało że trzaba mieć sterwonicki (które są w PC companion ) którego nie ma na linuxa. Więc czy linux na te stery czy można je z kąś ściągnąć.

  2. Jakie jest ryzyko że mi się koma popsuje (np. komp się wyłączy w czasię rootu)

  3. Słuszałem o z4root jak to działa i czy idze nim zrobić to samo co prze SuperOneClick.

  1. Skocz do kolegi./koleżanki z Windowsem albo zainstaluj Triala na VirtualBOX i na nim ten program - przynajmniej mniej czasu zejdzie na uruchomienie programu.

  2. Pewnie jakieś jest jak zawsze.

  3. Można ale np. na Samsung i5800 i kilkunastu/dziesięciu innych telefonach nie działa (nic nie jest wstanie zrobić).

A czy na x8 działa??? (z4root)

Bardzo prawdopodobne, że działa - działa na X10 Mini Pro, a to ta sama rodzina oraz jest określone, że działa na Androidzie do 2.2 włącznie. Warto spróbować (najwyżej nie zadziała).

Praktycznie żadne. Najwyżej system się nie uruchomi (wtedy reflash stockowego oprogramowania via SEUS). Ten telefon można zbrickować praktycznie tylko w jeden sposób - przerywając flashowanie bootloadera.