Root motorola moto G6 (android 9 ali) przy użyciu magisk

witam mam problem z rootowaniem przy użyciu magisk widziałem poradniki i mam odblokowane OEM na stałe ale większość na XDA to poradniki sprzed paru lat gdzie był android 8.0 a na dodatek nie ma linków do plików ktoś może mi powiedzieć jak zrobić root przy użyciu magisk? słyszałem, że zamienia się apk na zip a potem instaluje się przy użyciu TWRP tylko tutaj jest problem co jeśli mi wpadnie w bootloop jak potem mam bootować system??? jest jakiś inny sposób na rootowanie niż magiskiem mojej motoroli?

Polecam zapytać się na fajnej grupie androidowej:
(4) Android.com.pl - dyskusja, wsparcie, co kupić, pomoc Android | Grupy | Facebook

po 1 nie mam facebooka
po 2 pytałem się na innych forach i od 2 lat nie dostałem odpowiedzi.

https://kingrootapp.net/

Co to jest root i jak zrootować telefon? magisk

z tego co wiem kingroot działa na android 5.0 a nie jestem debilem żeby nie wiedzieć co to root mam stary telefon zrootowany no ale on ledwo działa.

Jak masz odblokowany bootloader to wgraj sobie twrp i przez niego zainstaluj magiska.
TWRP dla moto G6: Download twrp-3.5.2_9-0-ali.img

Nie wiem jak to wygląda dokładnie na motorolach ale musisz wejść do trybu fastboot, pobrać sobie narzędzie fastboot/adb
(Winodws: ADB i Fastboot – Android Platform Tools 29.0.5 - dobreprogramy
do linuxa musisz doinstalować paczkę dla swojej dystrybucji)

Komendy:
fastboot boot /ścieżka/do/pliku/twrp -uruchamia twrp, jest tymczasowe, po wyjściu twrp zniknie
fastboot flash recovery /ścieżka/do/pliku/twrp -instaluje twrp na partycji recovery, wchodzi się do niego prawdopodobnie kombinacją przycisków, zazwyczaj to: VOL+ i Power

W twrp instalujesz paczkę zip magiska
zip: Download Magisk Zip 23.0 Latest Version For Android 2021
do używania magiska będzie potrzebny magisk manager w androidzie: Download Magisk App 23.0 (Magisk Manager) Latest Version 2021 (instalujesz go już w androidzie)


właśnie mi pokazuje, że obraz uszkodzony, OEM mam odblokowane możesz na priv pomóc?
I potem jak mam bootować system jak mi wpadnie w bootloop?

wiem, że dawno pisałem ale: po instalacji magiska zawsze bootloop mianowicie bootuje i widzi tylko twrp jakby nie widziało systemu próbowałem ponad 5 razy, pytałem na xda nikt nic nie wie a jeśli to są tylko posty typu magisk not working i nie ma odpowiedzi.
Super SU nie przejdzie najnowsza wersja jest pod android 6.0.
Czy z innymi lub nowszymi telefonami też taki cyrk jest?