Root na moto G5S

(8dawid8) #1

Witam byłby ktoś tak miły i napisał chociażby pokrótce jak wykonać roota na moto G5S. Próbowałem programami jednak bez powodzenia, jak i próbowałem zainstalaowac TWRP montana, lecz wyskakuje mi błąd (bootloader) Image recovery failed validation (bootloader) Preflash validation failed). Dodam że w ustawieniach odblokowałem oem jak i na stronie producenta. Proszę o pomoc. :smile:

(kameleon5) #2

Masz kod odblokowujący od producenta który podaje się po komendzie abd:fastboot oem get_unlock_data,ten otrzymany kod wkleja się do abd:fastboot oem unlock UNLOCK_KEY i masz odblokowany bootloader.Teraz możesz zainstalować TWRP i Magiska(root).Wcześniej musisz włączyć debugowanie usb i odblokować OEM:https://www.getdroidtips.com/unlock-bootloader-moto-g5s-g5s-plus/

(8dawid8) #3

Zrobiłem to ale dla pewności wykonałem drugi raz. Dalej to samo może jeszcze dodam że na telefonie wyświetla się mismatched partition size (recovery)

(kameleon5) #4

Zrobiłeś pewnie mały błąd bo po użyciu fastboot do flash twrp, NIE wolno restartować telefonu, ale po prostu po pomyślnym zainstalowaniu TWRP w telefonie (w trybie fastboot) przejdź do opcji recovery, naciskając przycisk zmniejszania głośności, a następnie naciśnij przycisk zwiększania głośności, aby go wybrać,wtedy telefon załaduje TWRP.

(8dawid8) #5

Nie resetuje go, a po wejściu w recovery pokazuje “Brak polecenia”

(8dawid8) #6

PS C:\Users\Dawid\Desktop\Nowy folder\platform-tools> fastboot flash recovery twrp-montana.img
target reported max download size of 536870912 bytes
sending ‘recovery’ (15914 KB)…
OKAY [ 0.529s]
writing ‘recovery’…
(bootloader) Image recovery failed validation
(bootloader) Preflash validation failed
FAILED (remote failure)
finished. total time: 0.569s