Rootkit bagle - nie można uruchomić w ogóle systemu

Jak w tytule, wczoraj znalazłem prawdopodobnie tego rootkita w systemie. Antywirus Avast go wykrył ale nie potrafił usunąć, włączyłem opcję skanowania dysków podczas rozruchu, ale avast już nie odpalił podobnie jak firewall i wszystkie inne programy które miałem do sprzątania syfu. Do trybu awaryjnego nie mogłem wejść, więc zgodnie z zaleceniami które znalazłem na jakimś forum próbowałem naprawić safe boot, ale to też nie pomagało. Po którejś kolejnej próbie restartu system już nie odpala, tzn bootuje się ale po chiwli wyskakuje niebieski ekran.

Próbowałem przywrócić tryb awaryjny przez konsolę odzyskiwania systemu poprzez polecenie bootcfg /rebuild ale system również nie odpalił i wyskoczył niebieski ekran.

Skończyły mi sie pomysły co dalej ;( może któryś z forumowiczów mi pomoże.

Ps. system XP proffesional.

Szkoda, że wcześniej nie zgłosiłeś się na Forum, bo można było użyć (z opcji “2”) >FindyKill, i byłoby po kłopocie.

Teraz, jak już nie masz Systemu, to co Ty chcesz jeszcze ratować?

jessi

System gdzieś tam jest tyle że nie odpala. Przy starcie pojawiają sie opcję wyboru systemu, a później w jakim trybie.

MAły edit//

http://www.searchengines.pl/Usuwanie-ro … 06680.html

Próbowałem się stosować do porad Picasso w tym temacie, gdyż program do malware polecony na tym forum znajdował mi właśnie srosa.sys. Może Twoja metoda jest znacznie łatiwejsza, widać sporę różnicę w datach obu rozwiązań.