Rootkit MBR


(Erniemiliard) #1

Witam, ja mam taki problem że nie mogę zrobić formata. Avast wykrył rootkit na mbr i podobno to dlatego. nie wiem jak to usunąć. Po paru próbach naprawiania mbr i usuwania na własną rękę wirusa oto log z gmer http://wklejto.pl/105759 oraz z Combofix http://wklejto.pl/105760 i TDSSkiller http://wklejto.pl/105761 . Z góry dzięki za pomoc. pozdrawiam


(Spandau) #2

Pokaż raport aswMBR instrukcja [http://www.fixitpc.pl/topic/8-dezynfekc … entry22656](http://www.fixitpc.pl/topic/8-dezynfekcja-zbior-narzedzi-usuwajacych/page p 22656#entry22656)


(Erniemiliard) #3

Witam, przepraszam że tak późno ale nie miałem fizycznej możliwości zrobić tego wcześniej. http://wklejto.pl/106051


(Spandau) #4

Wykonałeś czyszczenie? Czy teraz jest Ok


(Erniemiliard) #5

No właśnie niestety nie. Sprawdzałem inne płyty z windowsem ale niestety nie bootuje mi żadnego. w biosie wszystko jest ustawione dobrze. Możliwe że zostało coś w sterownikach? podobno ten program tego nie znajduje:/ jestem nubem w tej dziedzinie więc przepraszam jeśli kogoś rozbawiłem moimi postami. pozdrawiam


(Spandau) #6

Przyznam że zastanawiam się o co Ci chodzi. Z czym jest problem: z tym że Avast nadal wykrywa rootkita w MBR, czy z tym, że nie możesz zainstalować widnowsa z płytki, czy jedno i drugie.

  1. Pokaż logi OTL instrukcja otl-gmer-rsit-dss-inne-instrukcje-t370405.html

  2. Ile masz tych płytek z windowsem? Jedna oryginalna powinna wystarczyć Co masz ustawione w Biosie jako First boot device?