Rootowanie Huawei p8lite

witam, mam kod do odblokowania teelfonu i robie to instrukcja stad :
http://www.michalc.pl/poradniki-tekstowe/telefony-tablety-android/huawei-p8-lite-dualsim-unlock-bootloader-and-root-android-5-0-1/

mam wszystko i utknałem na punkcie :

C. ODBLOKOWYWANIE BOOTLOADERA

  1. Podłącz telefon do komputera (upewnij się, że wszystkie wymagane sterowniki masz zainstalowane)
  2. Wejdź do folderu w którym zainstalowałeś: “Android SDK Platform-tools” (standardowa lokalizacja to: C:\Pliki programów (x86)\Android\android-sdk\platform-tools)
  3. Wywołujemy okno wiersza poleceń wewnątrz folderu “platform-tools”, aby tego dokonać, musimy w oknie tego folderu nacisnąć i przytrzymać klawisz SHIFT i kliknąć prawy przycisk myszki. Z menu, które nam się pokaże wybieramy pozycję: “Otwórz okno polecenia tutaj”.
  4. Teraz w oknie poleceń wpisz polecenia wymienione poniżej:

Polecenia do wpisania:

adb devices [ENTER]

^ Polecenie sprawdza czy nasz komputer widzi Twój telefon (jeżeli zobaczsz wpis na liście, to oznacza, że telefon jest wykrywany

problem w tym ze u mnie choć telefon jest podłączony i mogę wymieniać pliki miedzy telefonem a kompem po wpisaniu nie ma nic na liście: 6642546800_1483389613_thumb.jpg

moze jakaś podpowiedz co jest nie tak ?

Możesz mieć wyłączony tryb debugowania w telefonie. Zrób tak:

 

1.Wejdź w ustawienia

  1. Wejdź w informacje o telefonie

  2. Tam gdzie będie numer kompilacji (build number) stuknij palcem szybko kilka razy.

  3. Na ekranie powinna pokazać się informacja, że zostałeś programistą (takie poczucie humoru androida)

  4. Cofnij się do głównych ustawień, i poszukaj nowej sekcji, Ustawienia dla programistów

  5. W tych ustawieniach znajdziesz tryb debugowania. Zaznacz go, i atwierdź ostrzeżenie jakie pojawi się na ekranie.

  6. Odłącz i ponownie podłącz telefon do komputera. Powinien pojawić się komunikat dot. uwierzytelnienia komputera. Zatwierdź go, możesz też zaznaczyć: zawsze ufaj temu komputerowi.

  7. W adb devices powinieneś mieć swoje urządzenie.

Musisz włączyć tryb debugowania w telefonie http://www.download.net.pl/jak-wlaczyc-debugowanie-usb-i-opcje-programistyczne-w-androidzie-42-43-i-44/n/3699/

włączony miałem tryb debugowania. Wedlug instrukcji włączyłem tryb programisty 7 krotnie naciskając w ustawieniach. Jestem programista i wlaczylem tryb debugowania. Nawet jest info na telefonie jak podłączam go pod kabel

Zobacz czy  Kingo Android Root pomoże w zrootowaniu telefonu

pomogło restart kompa… teraz juz widzi tel

z kolejnym etapem mam również problemy kurcze… niby tylko cisnąc w wierszu poleceń ENTER, ale jak mi telefon restartuje to jak ma sie coś instalować (sterowniki jakieś ) skoro tel się rozłącza z kompem ? restartuje mi sie telefon normalnie muszę podać pin i nic sie nie dzieje nowego

pomoże ktoś jak zrobić tego roota jestem na końcówce juz i nie wiem czemu robię źle …

Skorzystaj z programu Kingo ROOT - on zrootuje Ci telefon niemalże automatycznie:)

:link:

http://www.dobreprogramy.pl/Kingo-Android-Root,Program,Windows,51394.html

Jaką wersje Androida masz na swoim sprzęcie?

 

 

jeśli komputer nie widzi ci telefonu przez adb to wklep  adb kill-server   i spróbuj ponownie adb devices; przeinstaluj sterowniki; upewnij się że telefon jest w trybie adb/adb sileload

Z tym KingoRootem i Huaweiem nie do końca jest tak wesoło. Kilka nowszych wersji nie chciało zrootować G630-U20 a najstarsza poszła. Co w tym było do dziś nie wiem.

Nie martw się, jeśli napotykasz problem w tej metodzie, wypróbuj inny lub napraw go, postępując zgodnie z instrukcjami podanymi w Huawei P8 Manual

powiem wam koledzy, że odpuściłem temat. Robiłem zgodnie z instrukcjami i na samym końcu dosłownie ostatni krok tel miał się bodajże zrestartować a się już nie włączał. Musiałem go jakąś wersja niemiecką androida postawić i się udało i przestałem grzebać. W sumie aplikacje które potrzebowałem na nowym Androidzie juz mam i działają więc nie potrzebuję rootować tel.