Rosnąca Vista

Vista ciągle zwieksza objętość co za to odpowiada?

Mam wyłączone 1/3 usług ,te które były bezpieczne do wyłączenia tzn. np Windows Search - indeksowanie, tablety i inne . Aktualizacje te co chciałem żeby sie zainstalowane już dawno są tam gdzie powinny w tle lata sobie Windows Defender i w autostrcie nividia i jakieś stery do intela oraz firewall i te usługi które są nie wyłączone programów nie instaluje już a mimo to system ma takie chwile że troche pomieli (niedlugo) i gdy wtedy wejde na dysk C jest tam 16 GB zajete gdy przed chwilą było 13,7 i tak sie dzieje od czasu do czasu, drażniące to jest strasznie…Czy to może jakis plik wymiany tak sie rozkłada?

Wiec co to za rzecz zwieksza mi objetość bez mojej wiedzy ? Jaka usługa ? Pozdrawiam

Napewno nie pliki tymczasowe i puchnący rejestr.

Zapoznaj się proszę z tą stroną i zmień tytuł na konkretny.

Inaczej temat poleci do śmietnika.

Może przywracanie systemu?

Instalowałeś coś ostatnio - sterowniki, poprawki, oprogramowanie?

Ewentualnie sprawdź czy nie zagnieździły Ci się “zwierzątka” w kompie? - czyli daj logi w odpowiednim dziale

hm…tak jest u wszystkich…penego dnia rośnie o koło 4gb a następnego maleje o te 5…

Może np. usługa indeksowania? :wink: Ona może zajmować nawet do 10% powierzchni dysku (w ekstremalnych przypadkach)

Witam nie wiem dokładnie czy to co zaobserwowałem jest przydatne, ale na dysku C pojawily mi sie pliki rzedu 700mb lub nawet 1gb. I to chyba w folderze zwiazanym z bledami systemu. Tj dotyczace tego wysylania raportow do MS. Ja te pliki usunalem i nic sie nie stało. Moze to pomniejszy objetosc twojego dysku. nazwa plikow byla na W i miala 4 literki (zawsze te same lub podobne) plus 4 czy 5 cyfr. nie mam pojecia skad takei ogromne pliki sie wziely. :expressionless:

Jak widzisz u mnie system zajmuje około 19GB i żadko kiedy sie to zmienia a nawet jesli to nieznacznie 0,5GB w prawo lub w lewo… ale jest na tej samej granicy… Zainstaluj sobie program “CCleaner” widoczny na pulpicie ja nim czyszcze komputer :wink:

15012008001yw5.th.jpg