Rośnie parametr dysku G-sense Error Rate

Posiadam od 8 dni dysk WD Scorpio Black 500GB. Zauważyłam że co 2 dni zwiększa się parametr G-sense Error Rate. Problem w tym że laptop służy mi jako komputer stacjonarny i go nie przenoszę z miejsca na miejsce więc skąd ten wzrost tegoż parametru i czy mam się czegoś obawiać?

Hd tune…zakładka Health i Scan error’s

Zakładka Health:

1_______.jpg

Zakładka Scan Errors:

Error_Scan_2011-01-05.jpg

Test nie daje powodów do obaw,ale go uruchamiaj czasem.Uważaj na czerwone wpisy w Health.

Witam, Zakupilem ten sam dysk WD Scorpio Black WD5000BEKT - 500 GB . Wstawilem do laptopa, zainstalowalem Windows 7 i cos mi zaczelo nie pasowac dzwieki wychodzace z tego dysku. Stary wymienilem bo mial uszkodzonesektory ale pracowal cicho i sprawnie. Ten zas jak by cyklicznie o cos ocieral… Zainstalowalem Hard Disk Sentinel i HDune W obu wypadkach jeszcze rano pokazalo mi G-sense Error Rate Current 99 Worst 99 Threshold 0 Data 1 Dzis wieczorem juz G-sense Error Rate Current 95 Worst 95 Threshold 0 Data 5 Niby status jest jako ok. Ale bledy rosna a laptop lezy na stole… Skanowalem nie ma Bad sektorow ale skads te przeciazenia chyba sie biora? Ma ktos moze jakis pomysl.

Pozdawiam i dziekuje za podpowiedz

Minął już ponad rok od używania tego dysku i mogę co nieco napisać. Przeprowadziłam testy i dysk nie stracił na właściwościach odnośnie szybkość zapisu/odczytu. Zakładka Error Scan W HD Tune również wskazuje na brak bad sectorów. Parametry Health są następujące:

Przed rokiem:

Health_2011-01-05_jpg_300x300_q85.jpg

Obecnie:

Health_2012-04-01_png_300x300_q85.jpg

Ogólnie to nie ma powodów do niepokoju. Z obserwacji zauważyłam że parametr (BF) G-sense Error Rate lubi rosnąć samoczynnie, gdy temperatura dysku przekracza 55 st… Jak widać parametr ten przez rok czasu zwiększył się o ponad 100% a dodam że mój laptop służy jako stacjonarny i nie ma tutaj mowy o jakimkolwiek ruchu czy wstrząsie podczas pracy.

Z dysku jestem zadowolona. Szybki, wydajny i mam nadzieję że posłuży jeszcze kilka lat. Piszesz o ocieraniu i dziwnych dźwiękach jakie wydaje dysk. Faktycznie można dostrzec, że coś jakby nie tak, ale to prawdopodobnie urok tego dysku. Ważne że działa.