Roter TP-Link WR543G - brak dostępu do konfiguracji

Otóż z tym routerem mam problemy od samego początku gdyż jak pierwszy raz miałam go podłączonego także był problem z konfigurowaniem połączenia bo komputer nawet nie pokazywał router w wifi. Teraz niby mi pokazuje mój router w wifi ale w żaden sposób nie mogę połączyć się z internetem ani otworzyć strony do konfiguarcji gdy wpisuje w wierszu poleceń ping to wyskakuje mi że upłynął czas oczekiwania nie wiem co mam robić pomóżcie mi. Tylko proszę piszcie mi łopatologicznie co mam zrobić bo nie jestem za dobra w tych sprawach

Hej,

A mogłabyś nieco jaśniej odpisać - jaki komputer podłączasz i w jaki sposób. Z Twojej wypowiedzi na razie nie wynika nic poza faktem, że na komputerze - pewnie jednym z dwóch lub więcej - nie uzyskałaś dostępu do sieci. W innym pewnie jest, bo jakoś posta musiałaś napisać.

Generalnie najlepiej konfigurować router poprzez połączenie kablowe. Wtedy można skonfigurować ustawienia i zabezpieczenia sieci WiFi - dopiero po tym kroku możliwe jest uzyskanie połączenia z siecią.

Pozdrawiam,

Dimatheus

betilol17 , proszę zapoznaj się z tą stroną oraz tym tematem, a następnie, używając przycisku image.php?album_id=20&image_id=4038

nie w innym tylko z tego samego pisze ale poprostu podłaczam normalnie kabel od neta. jak podłączam router przez kabel do laptopa wpisuję w przeglądarce 192.168.1.1 wyskakuje mi żebym podała hasło i login więc wpisuję tu i tu admin ale nie mogę się w żaden sposób zalogować na stronę

Skoro nie działa admin admin to znaczy, że jest inne jak go nie znasz to musisz zresetować ustawienia guziczkiem reset. Wtedy admin admin musi działać i będzie można wszystko na nowo ustawić.

router był resetowany ito nic nie dało bo dalej nie działa

Hej,

Prawdopodobnie wpisujesz więc błędny adres routera. Podłącz komputer kabelkiem do routera, uruchom wiersz poleceń i wpisz w nim komendę ipconfig. W wyświetlonych wynikach znajdziesz adres bramy domyślnej - pod takim adresem w sieci lokalnej widoczny jest router.

Kwestia druga to samo urządzenie. Tak naprawdę to nie jest klasyczny router - może on działać w takim trybie, ale również w trybie routera klienckiego, który otrzymuje sygnał sieciowy bezprzewodowo. Stąd też pytanie - czy do portu WAN routera - tego niebieskiego - jest wpięty jakiś kabelek?

Jeśli chodzi o resetowanie urządzenia, to czy było wykonane poprawnie - przycisk należy wcisnąć i przytrzymać minimum przez 10 sekund. Jeśli się tego nie zrobi, to urządzenie na pewnie się nie zresetuje. Aczkolwiek resetowania na razie nie wykonuj, póki nie sprawdzimy, w jakim trybie działa urządzenie.

Pozdrawiam,

Dimatheus

Do tego niebieskiego zawsze był wpięty kabelek od neta gdy wcześniej był używany router. A co do adresu routera to jest on podany na routerze więc jak może być błędny??

Hej,

Ok, czyli na pewno router działa w poprawnym trybie. :slight_smile:

Czasami po prostu może być inny i tyle. Sprawdź, proszę, to, co Ci napisałem odnośnie komendy ipconfig i będziemy działać dalej.

Pozdrawiam,

Dimatheus

zresetowałam ruter i juz jest ok bo mogę zalogować się na strone konfiguracji dzięki za pomoc

Hej,

Ok, czyli najważniejsze że problem został rozwiązany. Pamiętaj teraz, by przy konfigurowaniu sieci wybrać odpowiedni poziom zabezpieczeń sieci WiFi - by zapewnić komunikacji stosowny poziom bezpieczeństwa - najlepiej WPA-PSK bądź WPA2-PSK.

Pozdrawiam,

Dimatheus

Ale jakby ktoś jeszcze mogł mi powiedzieć jak to skonfigurować na tej stronce żeby czegoś nie popsuć będe wdzięczna

Menu po lewej > WIRELESS > WIRELESS SETTINGS

Zjedź na dół i będziesz miała:

Enable Wireless Security - zaznacz tu ptaszka

Security Type - wybierz WPA-PSK/WPA2-PSK

Security Option - WPA2-PSK lub Automatic

Encryption - AES lub automatic, żeby zachować zgodność ze starszymi urządzeniami.

PSK Passphrase - Twoje hasło do WiFi jakie chcesz mieć najlepiej w okolicach 12 znaków.

SAVE i czekasz aż się urządzenie przeładuje.

Hej,

Wchodzisz do panelu konfiguracyjnego: Wireless -> Wireless Settings. W kolejnych polach zaznaczasz:

:arrow: SSID - nazwa sieci WiFi, która będzie widoczna przy połączeniach - generalnie zupełna dowolność,

:arrow: Region - Poland,

:arrow: Channel - kanał, na którym nadawany jest sygnał WiFi. Ustaw na auto, jeśli takiej opcji nie będzie wybierz inny - na przykład 4 bądź 9,

:arrow: Mode - tryb WiFi, w którym będzie działać sieć - zaznacz 802.11g.

Dodatkowo zaznaczasz ptaszkami dwie opcje: Enable Wireless Router Radio oraz Enable SSID Broadcast. Następnie zaznacz też opcję Enable Wireless Security i wybierz kolejno:

:arrow: Security Type - rodzaj zabezpieczenia - WPA-PSK/WPA2-PSK,

:arrow: Secutiry Option - ustaw na Auto,

:arrow: Encryption - też ustaw na Auto bądź wybierz AES,

:arrow: PSK Passphrase - tutaj wpisujesz klucz zabezpieczający. Możesz podać w nim literki i cyferki. Później ten klucz wpisujesz w komputerze, gdy pierwszy raz będziesz łączyć się z siecią WiFi. Ważne więc, by gdzieś go zapisać lub zapamiętać,

:arrow: Group Key Update Period - aktualizacje klucza zabezpieczeń - ustaw 0.

Następnie zapisz zmiany i uruchom ponownie urządzenie korzystając z opcji: System Tools -> Reboot.

Pozdrawiam,

Dimatheus

Niby wszystko jest ok albo gdy chce sie połączyć wyskakuje mi brak dostępu do internetu

Hej,

:arrow: Podłączasz się do dobrej sieci WiFi?

:arrow: Wpisałaś poprawny klucz zabezpieczeń?

:arrow: Sprawdź, czy nie jest włączone filtrowanie adresów MAC; Wireless -> Wireless MAC Filtering -> Wireless MAC Filtering powinien być ustawiony na Disabled. Jeśli nie jest, zmień to, zapisz zmiany i uruchom ponownie urządzenie.

Pozdrawiam,

Dimatheus

Brak dostępu do internetu może wynikać z faktu, że zresetowałaś ustawienia routera i trzeba go skonfigurować po stronie WAN czyli Internetu.

Czy jak podłączysz powiedzmy kabel od internetu z tego routera do laptopa to czy od razu masz internet czy musisz coś jeszcze ustawiać?

???ktoś mi pomoże

Hej,

Jeśli odpowiesz na pytania z mojego poprzedniego posta oraz z postu stuarta , to może zbliżymy się do rozwiązania problemu. Bez nich nie jesteśmy w stanie pomóc. Czekamy więc na odpowiedzi.

Pozdrawiam,

Dimatheus