Router + 3 kompy = internet jest,sieć lan-brak

witam!Potrzebuję pomocy(po coż innego bym tu pisał) Oto opis moego problemu.

Mój cel: połączyć komputery tak aby widziały się w grupie roboczej-czyli się w domu po prostu :slight_smile:

Opis tego jak się łączą komputery:

internet podłączony pod router linksys, pod niego podłączone trzy komputery.Internet ładnie działa.Czyli połączenie za pomocą “koncentratora” tak to nazwane było w demonstracji ze stronki głównej.Internet z neti 1mb

Problem:

Nie mogę skonfigurować sieci pomiędzy tymi komputerami.Pobrałem demonstrację z tej strony o tworzeniu sieci i tak jak tam było opisane sprawdziłem swój nr IP i wybrałem “protokół internetowy (tcp/ip)” -właściwości- “użyj następującego adresu IP”- wpisałem i…

no właśnie i… i internet w moim komputerze przestał działać…gdy z powrotem kliknąłem na “uzyskaj adres IP automatycznie” problem zniknął…internet znów jest.

Dodam że konfiguracja automatyczna nie działa również…

Domyślam się że problem leży w konfiguracji routera…no w tym jestem zielony,jakoś mi się udało go skonfigurować żeby działał ale to jak zrobić żeby kompy się widziały to już inna sprawa.

Mam nadzieję że wszystko w miarę jasno napisałem,…pojawię się dopiero koło południa i wtedy jeszcze dopiszę model routera i dokładną konfigurację jaką mam ustawioną.

Pozdrawiam!

1.) Na początek ustaw wszystkie komputery w tej samej grupie roboczej

2.) Ustaw sobie na routerze aby to on przypisywał IP automatycznie najlepiej po adresie MAC

3.) Jeśli masz Visty to włącz wszeszie "odnajdywanie sieci / udostępnienie plików/ drukarki / wyłącz hronienie hasłem

Teraz już powinno ładnie działąc…

dzięki za odpowiedź ale…

  1. komputery ustawione w tej samej grupie roboczej

  2. tego to nie wiem jak ustawić…jedynie co widzę w ustawieniach routera to ip startowe-takie jak ip mojego komputera oraz ip routera…potem jedynie “static DNS” coś takiego

Local DHCP Server: Enable Disable DHCP Relay

DHCP Relay Server:

Starting IP Address: …

Maximum Number of DHCP Users: 191

Client Lease Time: minutes (0 means one day)

Static DNS 1: …

Static DNS 2: …

Static DNS 3: …

WINS:

Tam gdzie kropki mam wpisane adresy ip zaczynajace sie od 195 itd (chyba całych nie muszę pisać)

poszukałem co to adres MAC i go znalazłem ale nie wiem gdzie miałbym go wpisać

3)Vista jest tylko na jednym kompie i narazie nie mam do niego dostępu bo tam jest hasło,ograniczam się teraz jedynie do dwóch

wszedłem w uruchom–>cmd–> ipconfig/all i tam jest coś takiego:

IP routing… NIE

to powinno być ustawione na tak? (nie wiem czy to ma znaczenie jakieś)

mam też napisane że typ adresu przypisany jest przez DHCP

Złączono Posta : 02.12.2007 (Nie) 13:37

ok dałem ping IP jednego z komputerów.

pokazuje że z wysłanych 4 odebrano 4 pakiety,czas wynosi 0ms a chyba tak nie powinno być…tak samo wyslalem ping pod ip ktore ja posiadam i wynik byl taki sam

Jako OT kosz