Router 3G- tworzenie sieci z kilkoma kompami i drukarką

Witam.

Chciałbym, żebyście poradzili mi czy takie rozwiązanie ma sens:

Otóż z przyczyn technicznych nie mogę podłączyć się do internetu w TP, Netii czy jakiejś kablówce. Korzystam z internetu od Ery/T-mobile - karta sim wtykana przez usb. Kupiłem drukarkę, z której będzie korzystać kilka osób, chciałbym więc uniknąć przepinannia kabli między komputerami. Drukarka ma kartę sieciową, ale bez wifi. Pomyślałem o routerze z obsługą 3G, który ma wejście usb. Wpiąłbym w to wejście internet od operatora, podpiął kablem sieciowym drukarkę. W ten sposób kilka osób na raz mogłoby korzystać z internetu, no i drukarka stałaby sobie dyskretnie schowana i nie byłoby problemu z kablami. Ma to sens? Na co zwracać uwagę przy zakupie takiego routera? Cenowo wahają się od 130 do 600 zł. Czy na każdym komputerze, który będzie podłączany do routera, musi być zainstalowane oprogramowanie operatora do obsługi sieci?

Z góry dziękuję za odpowiedź.

Wszystko powinno działać jak należy. Oprogramowania od operatora nie trzeba będzie instalować na żadnym komputerze, gdyż router zadba o połączenie z siecią.

Ok, dzięki. A możecie polecić jakiś router? Nie chciałbym wydawać więcej jak 200 pln. Maksymalnie do sieci będą podłączone jednocześnie 3 komputery +drukarka, więc raczej nie potrzebuję bardzo wyszukanego sprzętu. Na jakie parametry zwrócić uwagę? Może obsługa LTE? Mógłbym zainteresować się w przyszłości tą usługą.

Napisz jaki model modemu USB posiadasz i u jakiego operatora.

Huawei Mobile Broadband 3G modem nr 3 model E122 - z ustawień bluconnect, Era/T-Mobile

EDIT:

Rozumiem, że taki router będzie wystarczający?

http://allegro.pl/router-wifi-3g-4g-aer … 39394.html