Router 8level WRT150-WSIP - dostępne WIFI ale się nie łączy

Witam, jakiś czas temu zmieniłem router z starego D-Linka DIR 615 z powodu niemożliwości grania w Cs’a, Quake czy LOL’a.

Zmieniłem go na 8level WRT150-WSIP, kupiłem go w komputroniku.

3 dni działał normalnie, po czym odstawia cuda, sieć WiFi jest cały czas dostępna, ale nie można się z nią połączyć bo zrywa, następuje wtedy jakby 0-rowy zasięg, gdy już stwierdza że się nie połączy zasięg wraca.

Nie mogę się połączyć ani tabletem, ani lapkiem, ani telefonem.

Próbowałem przywracać go do ustawień fabrycznych i wnosić ustawienia na nowo, w sumie to tylko nazwa, hasło sieci oraz dane do logowania.

Umowę na neta mam podpisaną z Dialogiem, więc IP - DNS jest dynamiczne, a logowanie następuje poprzez login i hasło.

Na problem pomaga odłączenie na chwilę zasilanie od routera, jednak jest to co najmniej irytujące, zwłaszcza gdy nie ma mnie w domu a zostaje tylko mamuśka która również korzysta z ery internetu. :lol:

Pozdrawiam,

Rafał

Moim zdaniem, możesz sprawdzić konfiguracje WiFi na routerze, zmienić typ zabezpieczeń albo hasło, ewentualnie jeszcze zmienić kanał.

Kanał mam ustawiony na auto, hasło zmieniałem na inne - prostsze i nie dało to efektu, spróbuję zmienić tryb zabezpieczeń na starszy.