Router a komputer stacjonarny


(piotrlis) #1

Witam, na wstępie informuje, że nigdy nie miałem routera więc jestem w tych sprawach zielony.

Posiadam komputer PC oraz telefon z androidem (wkrótce plazma panasonic z kartą sieciową). Internet mam 15MB/s na kablu od osiedlowego dostawcy.

Chciałbym zapytać, czy oprócz routera (myślałem o tym, mam mieszkanie 70m2 więc wystarczy http://j.mp/zzXccc) będę musiał dokupywać dodatkowy sprzęt? Czy można podłączyć kabel do routera a router do PC?

Proszę o rozjaśnienie tej sprawy bo nie mam kompletnego pojęcia na ten temat... :frowning:


(Drobok) #2

Masz mieć właśnie tak jak powiedziałeś. Pomyśl jedynie o dłuższym kablu (do routera są dołączone tylko 1m) + ew kabel do tv :slight_smile:


(adam9870) #3

Możesz kupić sobie też adapter Wi-Fi do telewizora i zamiast ciągnąć kabel, będziesz mógł łączyć się bezprzewodowo. Pytanie tylko ile musiałbyś ciągnąć kabla od routera do telewizora, w jakich warunkach (czy kabel musiałby przechodzić przez ściany) i czy zamiast tego nie wolałbyś wydać kilkaset złotych (ok 300, np. http://www.euro.com.pl/transmisja-audio ... bhtml#opis) na takowy adapter. Tak czy inaczej, tak jak pisze kolega wyżej, taki router powinien pasować. Osobiście jestem w stanie polecić również taki router: http://www.komputronik.pl/product/86009 ... R_600.html


(piotrlis) #4

I nie potrzebuje karty bezprzewodowej do kompa?


(adam9870) #5

Nie, router z komputerem łączysz przez kabel sieciowy RJ-45, powinien być w zestawie ale zwykle tylko o długości 1 metr. Jeżeli potrzebujesz dłuższy, musisz kupić.


(piotrlis) #6

Nie, starczy 1m bo router będzie stał na parapecie obok kompa :slight_smile:

Dzięki za porady, teraz już wszystko jasne - temat myślę, że można zamknąć 8)

a co do tv to tak, kupię adapter :slight_smile: