Router a prędkość łącza. Dialog

Witam. Mam podpisana umowę z Dialog na Internet 4Mb/s. zamontowali mi modem w mieszkaniu, a ja kupiłem router( d-link DI-524 ) żeby podzielić łącze przez wlan. Gdy sprawdzam prędkość na speed testach to ciągle pokazuje że mam 2Mb/s. Może być tak że router jakoś ogranicza tą prędkość łącza? czy w Dialogu coś źle ustawili ?

pozdrawiam

Albo operator robi ciebie w balona albo ruter ma ustawione by przydzielić daną prędkość dla danego komputera

Sądzisz, że ten router ma taką opcję? :o

Mimo wszystko warto połączyć się z netem bezpośrednio tj. nie za pomocą routera ani wszelkich innych urządzeń i sprawdzić co mamy na kablu w taki właśnie sposób.

próbowałem właśnie podłączyć modem bezpośrednio do komputera kablem sieciowym i teraz nie wiem co dalej zrobić, w sensie trzeba skonfigurować to połączenie, prawda?

To utworzyłem nowe połączenie(pppoe), które będzie wymagało loginu i hasła, po wpisaniu danych nie chce się połączyć z Internetem. W ten sposób mam to zrobić ? czy jakiś inny rodzaj połączenia ustawić, by to skonfigurować ?

pozdrawiam

A nie możesz zadzwonić do Dialogu, by zweryfikować prędkość łącza i poprosić o pomoc w podłączeniu?