Router AC

(marcinek1992) #1

Witam
Oddałem niedawno router Asus AC1200+ bo zrywał mi połączenie na 5 GHz i ogólnie bardzo się grzał i resetował. Jak wymienią mi na nowe to nie wiem czy nie lepiej porozmawiać z kierownictwem na temat zwrotu tego urządzenia i wzięcia za dopłatą czegoś innego.

Pytanie tylko co innego mógłbym wziąć? Za router dałem 319zł wiec coś w tej cenie musiałbym wybrać.
Ma ktoś jakieś pomysły, doświadczenia z technologią AC?

(przybylas) #2

mamy lato wiec głupie pytanie czy router był na słońcu / w nasłonecznionym miejscu?

(Longhorn2009) #3

Ten model Asusa słynie z niestabilnej pracy. Może Asus rt-ac58u?

(kowgli) #4

Mając ostatnio podobny dylemat - jaki router AC, trafiłem po recenzjach do czegoś takiego - https://www.morele.net/router-totolink-a3002ru-1087504/
Tanie i ponoć dobre. Niestety jeszcze nie kupiłem, więc się nie wypowiem na temat własnych doświadczeń.

(marcinek1992) #5

Ten router słońca nie widział :smile:

(marcinek1992) #6

Ten Asus rt-ac58u nie jest już dostępny w Euro niestety :frowning:
W razie co będę mógł wziąć sprzęt tylko ze sklepu http://www.euro.com.pl/

(januszek) #7

Mam i polecam RT-AC68U.

(marcinek1992) #8

Ale on kosztuje 2 razy drożej. 650zł wg mnie żadne z routerów nie jest warte. Nie potrzebuje tak drogiego sprzętu :frowning: Po co mi?
Mam tylko 100 mb/s łącze nie 1 gigabitowe. 4 urządzenia podłączone do wifi i to wszystko.

(januszek) #9

Ok, chcesz kupić niską cenę a dobry router ma być gratis :stuck_out_tongue_winking_eye:

(marcinek1992) #10

Powiem ci że niekoniecznie router ma być gratis. Przez 4 lata używam routera Netgear wnr3500l. Spisuje się świetnie ale tylko po Lanie przy wifi już niestety nie jest tak super. Dlatego postanowiłem go wymienić. A jako że on kosztował mnie 350zł i był przez 4 lata bezawaryjny tak więc teraz też chciałbym przeznaczyć podobną kase na zakup nowego. Przecież nie bede kupował routera za 500zł do zastosowań domowych.

(januszek) #11

No to pozostaje wymieniony wcześniej router TOTOLINK A3002RU. Jest tani i (podobno) dobry :slight_smile: Niestety jest za krótko na rynku żeby to ostatnie zweryfikować :slight_smile:

(marcinek1992) #12

Jest dostępny w morele.net ale nic o nim nie wiadomo. Napisałem do polskiego dystrybutora. Czekam na odpowiedz.