Router ADSL jako modem i drugi do zarządzania siecią - jak skonfigurować?

Witam. Mam usługę Neostrada Orange. Chciałem połączyć dwa routery ASUS.Pierwszy to DSL-N14U a drugi RT-AC68U. Pierwszy ma być tylko modemem a drugi ma zarządzać siecią. Próbowałem to skonfigurować, niestety nie wychodzi. Pierwszy ustawiłem jako bridge a na drugim wpisywałem dane do Neostrady. Niestety nie chce ruszyć. Nie nawiązuje połączenia. Czy mógłbym prosić o wskazówki jak skonfigurować i połączyć routery? Wiem, że ten dział jest dla zaawansowanych. Nie należę do nich , ale tematycznie chyba tu należało opisać problem.
Może jeszcze dopiszę. W efekcie router DSL-N14U jest teraz routerem a drugi pracuje właściwie jako switch. Tracę jednak duże możliwości zarządzania siecią poprzez router RT-AC68U

Czegoś nie rozumiem, dlaczego konfigurację neostrady wpisujesz na drugim routerze? Raczej powinieneś to zrobić na tym, który jest modemem.
Wpinasz go w drugi do portu “internet” i powinno działać.

Wszędzie czytam, że jeżeli mam ADSL to mam w pierwszym ustawić "WAN Connection Type” jako BRIDGE a następnie iść do klienta LAN i spróbować połączyć się z moim kontem/hasłem PPPoE, i otrzymam publiczny adres IP. Niektórzy nawet proponują zresetować pierwszy router do ustawień fabrycznych, ustawić w nim BRIDGE a następnie przejść do drugiego routera i wprowadzić dane Neostrady. Teraz to już i ja nic nie rozumiem.

Podasz linka gdzie tak piszą? Byłbym dosyć zaskoczony, gdyby to tak działało. Jak drugi router ma przekazać dane o logowaniu pierwszemu?

Chciałem wkleić plik poradnika jaki dostałem z ASUS-a ale niestety nie mogę tego zrobić - nowy użytkownik forum

Już mam link https://www.asus.com/pl/support/FAQ/1015722/

Ale to jest średnio na temat.
W pierwszej kolejności skonfiguruj modem, który ma być modemem, tak aby się łączył z neostradą. Później ustaw go w tryb bridge i już. Możesz jeszcze zweryfikować że wszystko powyłączał (WiFi, DHCP itd.).
Podepnij go do drugiego do portu internet … i już. Powinno działać.

Może jeszcze dodam - do routera RT-AC 68U mają być włączone przewodowo trzy punkty dostępowe Linksys N300 tworzące sieć Wi-FI. Czy przy takim połączeniu routerów będę mógł zarządzać ruchem w sieci, w takim stopniu na jaki pozwala ten router?
Zrobię tak jak pisałeś. Muszę to jednak przesunąć w czasie bo mam klientów w sieci i może się źle skończyć w wypadku niepowodzenia .

dokladnie tak ma to dzialac. modem musi byc przezroczystym bridgem a w routerze na WAN ustawiasz sobie PPPoE i router dostanie publiczny IP.

Tak też robiłem, ale nie mogę uzyskać połączenia. Dla pewności - w tym routerze z modemem, ustawionym w bridge mam wpisać VPI 0, oraz VCI 35 ? Następnie łącze go do WAN routera RT-AC68U i wpisuję ustawienia Neostrady. Jeżeli tak, to dokładnie tak robiłem a połączenia nie mogłem uzyskać. Konfiguracja routera DSL- N14U jako routera daje połączenie z internetem. Tak mam to obecnie. Tylko bardzo brakuje mi funkcji zarządzania ruchem, które ma router RT-AC68U. Na forum Orange znalazłem podobny wątek : https://nasz.orange.pl/t5/forums/v3_1/forumtopicpage/board-id/Modemy_routery_i_inne/thread-id/323/page/1 z tym samym problemem.

https://www.orange.pl/omnibook/konfiguracja-wlasnego-routera-adsl-vdsl

Ja juz neostrady nie mam bo wypowiedzialem rok temu umowe ale pamietam ze mialem jeden router ktory nie chcial sie polaczyc - Linksys RV042. Na tym routerze mi sie to nie udalo, na wszystkich innych dzialalo. Moze u ciebie jest ten sam problem. FIrmware najnowszy masz?

Tak, najnowszy. Dopiszę jeszcze, że wcześniej miałem router Linksys z modemem, też ustawiony w bridge i na tym RT-AC68U łączył się. Ale modem linksys padł. Wartości chyba wpisuję prawidłowo, skoro router DSL-N14U nawiązuje połączenie. Problem jest jak przestawi się go w bridge i spróbuje połączyć z drugim routerem.

  • próbowałeś ppoe i ppoa?
  • vc-mux dałeś?
  • głupie pytanie, ale podłączasz się do gniazda wan?

Tak, próbowałem ppoe i ppoa, vc-mux również . Oczywiście podłączyłem do WAN. Dodam też, że kontaktowałem się z Orange w sprawie konfiguracji. Wszystko jest poprawnie. Świadczy o tym również fakt, że router DSL po skonfigurowaniu łączy się poprawnie. Korespondowałem również z pomocą techniczną Asusa. Efekt marny.

Pamiętaj o tym co mówiłem wcześniej - to się może nie udać. Podmień modem jeśli masz możliwość, sprawdź na innym routerze jeśli masz możliwość.

Tak pamiętam. tylko nie mogę zrozumieć w czym tkwi przyczyna. W oprogramowaniu? W ustawieniach chyba nie, skoro prawidłowo skonfigurowałem połączenie na routerze DSL-N14U.
Zastanawiam się jeszcze nad zmianą dostawcy internetu. Niestety mam małe możliwości. Jak nie Orange to tylko radiówka z Air Max. Będę musiał wziąć na okres próbny.

no ja przez to przechodziłem i nie znalazłem rozwiązania. Na jednym routerze chodziło bez problemu Linksys WRT54GL, przełączyłem na drugi Linksys/Cisco RV042 i nie działało. Tak to zostawiłem bo nie znam się na tej technologii szczerze mówiąc.