Router ADSL na sieci DSL?

Niedawno musiałem się przeprowadzić i z Neostrady przerzuciłem się na radiówkę 5g. Router służył mi od razu jako modem do neostrady (model tp-link td-w8910g), teraz gdy sprowadziłem w końcu xboxa chciałbym rozdzielić łącze. Podłączyłem normalnie ethernet internetowy pod jedno z wejść w routerze, pod drugie komputer i trzecie xboxa. Internet się rozdziela, ale jak się domyślam to chyba działa na zasadzie switcha? Jak próbuje go konfigurować (wchodzę w 192.168.1.1) to wyskakuje error, brak dostępu co jak domyślam się jest konsekwencja tego że próbuje się logować do tego głównego serwera z którego czerpie internet. Zależy mi najbardziej na skonfigurowaniu sieci wi-fi żebym nie musiał latać z laptopem do kabla i żeby ipod mi łapał sieć, bo po podłączeniu antenki urzadzenia nie wykrywają sieci wi-fi. Da się to jakoś zrobić, czy jednak pozostaje kupno routera DSL?

Chyba pozostaje kupno routera dsl a ten sprzeda się pewnie na allegro bez problemu ;]

Tutaj masz instrukcje zobacz szczególnie na punkt 5, a dokładniej

Bo twój problem polega na tym, że serwer dhcp daje komputerom ip z innego zakresu i dlatego nie możesz się połączyć z routerem.

Ps. jeżeli wcześniej zmieniałeś coś w ustawieniach (chodzi o adres do logowania) tego routera to może być potrzeba zresetowania ustawień.