Router ADSL -> Router WiFi -> Drukarka (jak to zrobić?)

Witam,

czy może mi ktoś pomóc w konfiguracji drukarki w sieci. Otóż sytuacja wygląda tak, mam router ADSL a do niego podpięte 2 komputery + drukarkę hp1 + router wifi. Teraz mam drugą drukarkę, dajmy na to hp2, i nie mam już miejsca w routerze ADSL dlatego muszę ją podpiąć do routera wifi. Jak zrobić, żeby drukarka ta była widziana z komputerów podpiętych do routera ADSL?

Router ADSL ma bramę domyślną 192.168.0.254

Router wifi ma bramę domyślną 192.168.1.1

Maski podsieci w obu przypadkach są takie same 255.255.255.0

Drukarka hp2 otrzymała z dhcp adres 192.168.1.128

System: Windows XP

Oczywiście drukarkę mam już zainstalowaną (jak przepnę się do routera wifi to działa), także pozostaje jedynie kwestia komunikacji z nią z poziomu komputerów podłączonych do routera ADSL.

Proszę o pomoc.

Pozdrawiam,

Kamil

Niepotrzebnie masz zrobioną podsieć na “routerze wifi”. Przełącz kabel we wcześniej wspomnianym routerze z portu wan do wolnego portu lan i to powinno rozwiązać problem.

O kurde wygląda na to, że to pomogło! Nawet nie pomyślałem, że można w ten sposób połączyć routery. Dzięki!

EDIT: Tylko teraz przestało mi WiFi działać :frowning:

Pewnie dlatego, że nie pobrało nowego adresu ip (komp był włączony jak przepinałeś kable).

Możesz rozłączyć się z siecią wifi i połączyć ponownie albo zrestartować kompa. Powinno pomóc.

No niestety nie działa WiFi jeśli kabel mam w porcie LAN. Restartuję i kompa i router. Po powrocie do WAN i restarcie routera WiFi działa. Ponowne przepięcie do LAN, restart routera i WiFi nie działa.

Wyłącz dhcp