Router adsl

Muszę kupić nowy router bo obecny się kończy ( Problem z zasięgiem w domku)
Potrzebował bym z obsługą modemów 3G oraz bridge bo mam niestety spory domek z duzą ilością scian co polecacie kupić obecnie mam Router Asus DSL-N12U
Budżet tak do 500 zł za jeden choć im taniej tym lepiej ale priorytetem jest jakość połączenia

A w jakim ‘domku’, bo nowy router cudów z wifi nie zrobi, fizyki nie przeskoczysz.

Zapomnij o tym. To najtańsze, a jak wiadomo i mówi stare przysłowie “Tanie mięso psy jedzą”.

Żaden router z modemem ADSL nie ma trybu bridge bo to traci sens. Router z obsługa modemów po USB 3G i ADSL napewno nie będzie tani. Asus kiepsko to obsługuje te modemy mobilne. Kiedyś testowałem i naprawdę masakra. Też na najtańszych modelach testowałem. Na DSL-AC68U działało fajnie jako dualWAN. Tylko to już inna klasa sprzetu także cenowo.

Super, tylko wydawanie kilkuset zł na router ADSL o oszałamiającej prędkości kilkunastu Mbps nie ma większego sensu.

ADSL w tym momencie jest już skazany na śmierć, to relikt podobnie jak kiedyś modem telefoniczny.

Pociągnij kable pewnie wyjdzie taniej.

To nie jest TYLKO router ADSL. Spokojnie do niego kiedyś podłączy światłowód. Więc router 3 w jednym: ADSLx mobilny 3G i światłowód. Znajdziesz taki tańszy o tych samych parametrach, z tym samym CPU i pamięcią z tak dopracowywanym firmware w cenie?

Jedno rodziny 4 piętrowy coś koło 300m2

To jednym routerem sprawy nie załatwisz.

Po jednym AP w centralnym punkcie na każdym piętrze i będzie działać, ale koszty na pewno nie zamkną się w 500zł.

Jak Ci napisał @anon42271672 potrzebujesz rozłożyć punkty dostępowe. Masz nową elektrykę w domu? Jeden licznik? Jak dobrej jakości elektryka, to by można było pokusić puszczać po kablach elektrycznych zamiast wiercić dziury…