Router AirLive WL-5460AP v2 - problem z konfiguracją

Witam

Otóż od początku. Mam system WIN7 x64. Karta sieciowa: Intel® WiFi Link 5100 AGN. Modem Thomson. Chcę mieć bezprzewodowo internet WiFi. Kabel Ethernet łączy modem Thomson i router AirLive WL-5460AP v2. Problem zaczyna się na samym początku. W sieciach bezprzewodowych obok zegara nie widzi mi tej sieci. Próbuje również dodać ją ręcznie niestety też nie widzi. Wybieram taką opcję:

Panel sterowania\Wszystkie elementy Panelu sterowania\Centrum sieci i udostępniania > Skonfiguruj nowe połączenie lub nową sieć > Ręczne nawiązywanie połączenia s siecią bezprzewodową. Nazwa sieci wpisuje airlive, Tryb zabezpieczeń: WPA2-Personal, wpisuję klucz zabezpieczeń i w sieciach bezprzewodowych nadal się nie pojawia moja sieć.

Ktoś pomoże?

Bo kabel antenowy czy jak on tam się zwie (tak z bolcem czy z dziurką) trzeba podłączyć do tego modemu bo do routera nie ma jak.

Hej,

Oczywiście przy połączeniach oferowanych przez sieci kablowe połącza się router do modemu - też tak mam przy łączu UPC. Ale by skonfigurować sieć WiFi najpierw trzeba do routera podpiąć się kablowo i zmienić ustawienia w panelu zarządzającym routerem bądź - w niektórych przypadkach - korzystając z kreatorów nagranych na płycie dołączonej do urządzenia. Bez tych zabiegów nie będziesz miał możliwości poprawnego uruchomienia sieci bezprzewodowej.

Pozdrawiam,

Dimatheus

W końcu mnie ktoś zrozumiał :slight_smile:

Na płycie dołączonej do routera nie było żadnego oprogramowania tylko tutoriale takie same jak w dołączonej instrukcji. Po podłączeniu routera nic nie wyskakuje i próbowałem ręcznie wpisywać jak napisałem w pierwszym poście. Niestety nie znajduje mi tej nowej sieci.

Hej,

Bo musisz to połączenie skonfigurować przez panel administracyjny w routerze, a nie z poziomu Twojego komputera . W 99% - jeśli nie w 100% - routerem zarządza się przy pomocy przeglądarki. Wpisuje się w niej adres lokalny routera - najczęściej 192.168.1.1 - podaje nazwę użytkownika i hasło. Po tym zostaje już konfigurowanie. Sam adres routera oraz nazwę użytkownika i hasło powinieneś znaleźć w instrukcji bądź na spodzie routera.

Pozdrawiam,

Dimatheus

U nie w instrukcji jest napisane: “Domyślny adres IP to 192.168.100.252” - taki adres wpisuje i nic. 192.168.1.1 też nic nie daje. A nie powinno być tak, że najpierw powinienem widzieć jakąś sieć, nawet nie skonfigurowaną, w sieciach bezprzewodowych obok zegara systemowego, a dopiero później przystępować do dalszej konfiguracji?

Hej,

A nie masz przypadkiem wyłączonej karty sieciowej przewodowej? Najlepiej wejdź w aplet Centrum sieci i udostępniania panelu sterowania i z zadań wybierz Zarządzaj połączeniami sieciowymi. Jest w nim widoczne połączenie lokalne? Jaki ma kolor? Czy nie ma przy nim czerwonego krzyżyka? Jeśli nie, kliknij na połączenie prawym przyciskiem i z menu kontekstowego wybierz polecenie Stan - sprawdź jaki adres IP otrzymał komputer i jaka jest brama domyślna - ta ostatnia to właśnie adres routera.

Pozdrawiam,

Dimatheus

A więc uporałem się z tym aby wyskoczył mi panel konfiguracyjny.

Teraz mam takie opcje do wyboru:

beztytuuzy.jpg

Uploaded with ImageShack.us

Czy ktoś może coś doradzić jaką opcję mam wybrać i co mam w niej później pozmieniać? Konfigurację podłączenia wszystkich urządzeń mam taką jak napisałem w pierwszym poście.

Hej,

Na początek zaznaczasz Gataway - potrzebujesz bowiem punktu dostępowego WiFi oraz routera (no chyba że do sieci będzie podłączony tylko jeden komputer). W kolejnych krokach zaznaczasz tylko dynamiczne IP oraz zabezpieczenia dla sieci WiFi.

Pozdrawiam,

Dimatheus

A jeśli chce mieć 2 lub 3 komputery włączone to mam wybrać opcję Gataway , dobrze zrozumiałem?

Tak Gataway

Hej,

Dokładnie. Jeśli korzystałbyś tylko z jednego komputera możliwe byłoby ustawienie także w trybie Bridge lub AP.

Pozdrawiam,

Dimatheus

Witam

Odświeżam temat.

Sytuacja taka jak opisana w pierwszym poście.

Dostęp do panelu konfiguracyjnego routera jest poprzez wpisanie adresu w przeglądarce http://192.168.100.252/

Niestety zapomniałem jak trzeba skonfigurować połączenia.

Pamiętam, że w TCP/IP ustawiało się ręcznie:

  • adres IP z zakresu 192.168.100.1 do 192.168.100.254

  • maska podsieci 255.255.255.0

1 Tylko nie pamiętam, czy to było we właściwościach Połączenia sieci bezprzewodowej czy we właściwościach Połączenia lokalnego.

2 I czy w jednym i drugim coś trzeba było ustawiać czy tylko w jednym i którym?

Hej,

Najłatwiej po prostu połączyć się kablowo i po uzyskaniu połączenia wpisać adres panelu, zalogować się i tyle. :slight_smile:

Nie ma takiej potrzeby. We właściwościach połączenia sieciowego na komputerze ustawiasz, by adres IP przydzielany był automatycznie. Przy ustawieniu routera w trybie Gateway będzie on automatycznie przypisywał adres IP dla podłączonych do sieci komputerów. Nie ma potrzeby przydzielania adresu także w routerze - zaznaczasz opcję automatycznego przypisania adresu - wtedy router pobiera adres IP od modemu łączącego się z siecią.

Połączenie bezprzewodowe to inaczej połączenie WiFi; połączenie lokalne to w 99% połączenie kablowe. W zależności od tego, z jakiego połączenia korzystasz w danej chwili, konfigurujesz albo jedno, albo drugie. Choć tak jak napisałem powyżej - w trybie Gateway router przydzieli IP automatycznie, więc na taki tryb można przełączyć ustawienia IP w połączeniu sieciowym.

Pozdrawiam,

Dimatheus