Router Airlive wt-2000arm WlAN miga na pomaranczowo

Witam mam ten router i wszystkie kontrolki świecą mi na zielono tylko WLAN miga a chciałbym sąsiadowi udostępnić internet drogą radiową a ten WLAN swieci na pomarańczowo jak go włączyć. Wysyłam jakieś ustawienia nie wiem czy to się przyda. 67_1230752703_thumb.jpg

No te to w ogóle się nie przydały.

Szukaj bardziej WLAN, powinno być w Interface Setup.

W Interface Setup jest coś takiego:

4_1230844421_thumb.jpg

89_1230844450_thumb.jpg

25_1230844481_thumb.jpg

Jeżeli WLAN miga to dobrze bo

  • Światło migające Bezprzewodowa transmisja lub

przyjmowanie danych

Ale jeżeli miga na zielono a nie na pomarańczowo w instrukcji pisze że ma na zielono migać.A da się jakoś przetestować tą sieć WLAN ?

Ja tym routerem chce przesyłać internet drogą radiową sąsiadowi on ma antene itp.To co ja mam teraz u nie zrobić żebym znalazl ten router i się połączył?? I jeżeli miga mi to na pomarańczowo to czy znajdzie mi ten router?

Przedewszystkim, kanał ustaw ręcznie(najlepiej) w przypadku połączenie się karty radiowej nie obsługującej kanału 12 i 13(jak ktoś ma np. lapka z USA).

Czyli: Channel, Zmień z undefined na inne(nie wiem co tam będzie) i wybierz ręcznie 6.

SSID: Zmień np. na swoję imię/ksywę czy jak tam chcesz żeby się Twoja sieć nazywała.

I sąsiad niech odpala skanowanie sieci i szuka tej Twojej nazwy sieci jaką ustawisz, niech spróbuje się podłączyć i zobaczyć czy mu net śmiga.

Jeżeli tak to pasuje sieć zabezpieczyć, ja tam bym proponował WPA, WPA2 a to będzie do wyboru w Autenthication Type i tam klucz, to jak nie będzie generuj to sobie możesz na google znaleźć pod frazą np. generator WPA. Ja sam mam tak generowany o długości 63 znaki i jest to moje jedyne zabezpieczenie, ale przez 3mc śmigałem bez. Wcześniej i też było(ale akurat nie mieszkam póki co w okolicy bardzo zaludnionej co się powoli zmienia.

Na google poczytaj o sposobach zabezpieczenia sieci, ale filtrowanie MAC-trochę głupie to wpisywanie każdego MAC adressu w przypadku dużej liczby urządzeń, ukrywanie SSID-więcej problemów jak pożytku.

Ja tam bym zastosował WPA, lub WPA2 w zależności od możliwości wyboru i to by było jedyne zabezpieczenie.

Czyli z ta pomarańczową diodą mi znajdzie? A i gdzie mam postawić ten router możne stać byle gdzie czy gdzieś na oknie?

Nie wiem co wybrać w tym zabezpieczeniu :

33_1230858815_thumb.jpg

U mnie mam WPA-PSK

Jest ok wszystko ale mam jeszcze jedno pytanie czy jest możliwe na PC internet radiowy ale bez anteny na zewnątrz?

Pewnie-położyć antene obok komputera :smiley:

Nie no śmieje, oczywiście, że można ale nie widziałem nikogo kto by postawił yage lub coś innego obok komputera i nadajnik miał 1+km od domu ^^, bo i tak by się nie połączył, a nawet jakby się mu udało to miał by zasięg marny nie mówię nic o jakości połączenia.

Ale takto jak masz router w domu i nie chcesz kablem to tak, można kupić jakiegoś patyka czy malutki panel 8dbi(zależne od przeszkód/odległości) i powinno chodzić. Ja tak miałem chwilę, ale zmieniłem na kabel ze względu, że na PC przesyłałem nie potrzebne mi już rzeczy na laptopie ale mogą się przydać.