Router Android - Program

Mam xperie x 8. I poszukuje programu dzieki któremu będe mógły udostępnić swój inernet w komórce przez WIFI. Czyli po prostu zmieć tak jakby komórkę q router Czy ktoś zna taki program??

Na moim Galaxy S taka funkcja jest w systemie.

mam androida 2.3.6

Jaką masz wersję Androida?

W nowszych jest w ustawieniach sieci (tethering).

Zakładając że masz Androida 1.6 - zaktualizuj go do wersji minimum 2.2 o ile takowa wyszła - Tutaj masz tutoriale jak zaktualizować Androida na SE X8

Jeśli nie ma Androida 2.2 lub byłby jakiś kłopot, zaktualizuj do 2.1 i sprawdź programy które mają “tether” w nazwie - np. Easytether. Pewnie znajdą się też programy tego typu na A1.6.

mam 2.1

Dodane 03.01.2012 (Wt) 18:35

Chodzi o np. to: https://market.android.com/details?id=c … l9iZXRhIl0. ??? Czy to wymaga podłaczenia do komputera??

adao1003 , AFAIK wymaga.

co to AFAIK??? a Czy jest coś co nie trzaba podałaczać do kompa a udostępnia neta (z komórki) przed WiFI??

Dodane 03.01.2012 (Wt) 19:57

co to AFAIK??? a Czy jest coś co nie trzaba podałaczać do kompa a udostępnia neta (z komórki) przed WiFI??

Standardowo w X8 nie da się udostępniać internetu po Wi-Fi w ogóle - wynika to z tego, że w kernelu brakuje odpowiednich modułów. Jedyna metoda na odblokowanie tego to root, wgranie odpowiedniego modułu i odpowiedniej aplikacji: http://forum.xda-developers.com/showthr … ?t=1184907 (zakładam że nie chcesz pozbywać się oryginalnego ROMu).

Jeśli godzisz się na custom ROM, to warto sprawdzić - możliwe że stosowne rzeczy są już tam wgrane. Wszystko co potrzebne znajdziesz tu: http://forum.xda-developers.com/forumdisplay.php?f=849

PS.

AFAIK -> http://pl.wiktionary.org/wiki/AFAIK

A czy jak sie zrobi root (nie zmiany romu) to się traci gwarancje??

Jeśli to zrobisz np. przy pomocy z4root to nie. Normalnie tracisz. Ale możesz ją odzyskać przywracając stock ROM.

Nie no. Rootując tracisz gwarancję, ale jeśli nie zmieniłeś ROMu, to roota usuwa się bardzo łatwo - przy pomocy aplikacji którą rootowałeś - jest tam opcja Unroot. Można też przeflashować telefon SEUSem, który przywróci całkowicie oryginalny, niemodyfikowany software.

Z tego co pamiętam to X8 ma oficjalną aktualizacje do 2.1 Eclair, aktualizacja do 2.2 czy 2.3 jest już nie oficjalna i wiąże się z utrata gwarancji.

ja jednak radziłbym zainstalować jakiegoś CM czy coś w ten deseń, większość tych romów posiada thetering i przy okazji jest lepsza od stock romów :smiley:

Polecam zajrzeć TUTAJ

Wgranie CM czy roota też powoduje utratę gwarancji no i słyszy się że na CM nie wszystko może chodzić (zależy od modelu).

Ja bym radził jednak zainstalowanie nieoficjalnego 2.2.

Jeśli CM jest w wersji stabilnej, to wszystko musi działać. Ja np. na swojej Spicy korzystam z CM7 Nightly i tutaj nie wszystko działa.

Jaka jest szansa że jak rootóje koma się zepsuje?? A jak gdy zmienie ROMA??

adao1003 , podczas zmiany ROM telefonu nie uwalisz.

A zaliczenie cegły podczas rootowania zależy od sposobu rootowania :slight_smile:

Ryzyko takie samo jak podczas oficjalnej aktualizacji.

Dodam, że po zmianie ROMu i kernela możesz mieć multitouch (jeśli trafiłeś na odpowiedni egzemplarz telefonu).

Czemu egzenpalz ma znaczenie??? Jak sprawdzić czy będzie działać??

adao1003 , X8 występuje w 2 wersjach. 1 ma dostępny sterownik z multitouch w nieoficjalnej modyfikacji.

Poszukaj na XDA Developers/forum.android.com.pl.

Postaram się wszystko sprecyzować.

X8 to bardzo wytrzymały telefon - dopóki nie spróbujesz złamać bootloadera (czego bardzo ci nie zalecam patrząc na twoje zaawansowanie -bez obrazy-) praktycznie nie da się go trwale uszkodzić - w razie gdy cokolwiek pójdzie nie tak zawsze można użyć SEUSa.

Co do multitoucha (a konkretniej dualtoucha) - na rynku są dostępne 2 wersje X8 - pierwsza z digitizerem Cypress, a druga z digitizerem Synaptics. Ta pierwsza wersja jest lepsza, bo Cypress wspiera pełny dualtouch, a na Synapticu można co najwyżej mieć przybliżanie dwoma palcami. Różnice w digitizerach nie mają większego znaczenia - ROM dla obu jest ten sam, custom ROMy tak samo. Łatwo można poznać który digi się ma - praktycznie wszystkie customy mają wbudowany moduł dający DT na Cypressie. Jeśli gest nie będzie działał, to niemal na pewno masz Synaptica.

Oraz telefonu. X8 nie da się uceglić w żaden sposób przy samym rootowaniu - można tego dokonać tylko przy odblokowywaniu bootloadera.

No i na koniec - ja poleciłbym ci wgrać 2.3 (osobiście polecam GingerDX, lub miniCM7) - są to stabilne ROMy, które nie mają już większych problemów z działaniem, choć mogą być minimalnie wolniejsze. Jeśli szukasz maksymalnej stabilności, to mogę polecić FroyoBread - jest to Android 2.2 z funkcjami 2.3 (głównie efekty graficzne).

A jest jakiś sposub jak sprawdzić czy się maCypress czy Synaptics bez zmany ROM-u??