Router Android - Program


(adao1003) #1

Mam xperie x 8. I poszukuje programu dzieki któremu będe mógły udostępnić swój inernet w komórce przez WIFI. Czyli po prostu zmieć tak jakby komórkę q router Czy ktoś zna taki program??


(=Bogdan=) #2

Na moim Galaxy S taka funkcja jest w systemie.

mam androida 2.3.6


(Qba Lukaszczyk) #3

Jaką masz wersję Androida?

W nowszych jest w ustawieniach sieci (tethering).


(ra-v) #4

Zakładając że masz Androida 1.6 - zaktualizuj go do wersji minimum 2.2 o ile takowa wyszła - Tutaj masz tutoriale jak zaktualizować Androida na SE X8

Jeśli nie ma Androida 2.2 lub byłby jakiś kłopot, zaktualizuj do 2.1 i sprawdź programy które mają “tether” w nazwie - np. Easytether. Pewnie znajdą się też programy tego typu na A1.6.


(adao1003) #5

mam 2.1

Dodane 03.01.2012 (Wt) 18:35

Chodzi o np. to: https://market.android.com/details?id=c … l9iZXRhIl0. ??? Czy to wymaga podłaczenia do komputera??


(Qba Lukaszczyk) #6

adao1003 , AFAIK wymaga.


(adao1003) #7

co to AFAIK??? a Czy jest coś co nie trzaba podałaczać do kompa a udostępnia neta (z komórki) przed WiFI??

Dodane 03.01.2012 (Wt) 19:57

co to AFAIK??? a Czy jest coś co nie trzaba podałaczać do kompa a udostępnia neta (z komórki) przed WiFI??


(Pawbrotm) #8

Standardowo w X8 nie da się udostępniać internetu po Wi-Fi w ogóle - wynika to z tego, że w kernelu brakuje odpowiednich modułów. Jedyna metoda na odblokowanie tego to root, wgranie odpowiedniego modułu i odpowiedniej aplikacji: http://forum.xda-developers.com/showthr … ?t=1184907 (zakładam że nie chcesz pozbywać się oryginalnego ROMu).

Jeśli godzisz się na custom ROM, to warto sprawdzić - możliwe że stosowne rzeczy są już tam wgrane. Wszystko co potrzebne znajdziesz tu: http://forum.xda-developers.com/forumdisplay.php?f=849

PS.

AFAIK -> http://pl.wiktionary.org/wiki/AFAIK


(adao1003) #9

A czy jak sie zrobi root (nie zmiany romu) to się traci gwarancje??


(Qba Lukaszczyk) #10

Jeśli to zrobisz np. przy pomocy z4root to nie. Normalnie tracisz. Ale możesz ją odzyskać przywracając stock ROM.


(Pawbrotm) #11

Nie no. Rootując tracisz gwarancję, ale jeśli nie zmieniłeś ROMu, to roota usuwa się bardzo łatwo - przy pomocy aplikacji którą rootowałeś - jest tam opcja Unroot. Można też przeflashować telefon SEUSem, który przywróci całkowicie oryginalny, niemodyfikowany software.


(system) #12

Z tego co pamiętam to X8 ma oficjalną aktualizacje do 2.1 Eclair, aktualizacja do 2.2 czy 2.3 jest już nie oficjalna i wiąże się z utrata gwarancji.

ja jednak radziłbym zainstalować jakiegoś CM czy coś w ten deseń, większość tych romów posiada thetering i przy okazji jest lepsza od stock romów :smiley:

Polecam zajrzeć TUTAJ


(ra-v) #13

Wgranie CM czy roota też powoduje utratę gwarancji no i słyszy się że na CM nie wszystko może chodzić (zależy od modelu).

Ja bym radził jednak zainstalowanie nieoficjalnego 2.2.


(Qba Lukaszczyk) #14

Jeśli CM jest w wersji stabilnej, to wszystko musi działać. Ja np. na swojej Spicy korzystam z CM7 Nightly i tutaj nie wszystko działa.


(adao1003) #15

Jaka jest szansa że jak rootóje koma się zepsuje?? A jak gdy zmienie ROMA??


(Qba Lukaszczyk) #16

adao1003 , podczas zmiany ROM telefonu nie uwalisz.

A zaliczenie cegły podczas rootowania zależy od sposobu rootowania :slight_smile:

Ryzyko takie samo jak podczas oficjalnej aktualizacji.

Dodam, że po zmianie ROMu i kernela możesz mieć multitouch (jeśli trafiłeś na odpowiedni egzemplarz telefonu).


(adao1003) #17

Czemu egzenpalz ma znaczenie??? Jak sprawdzić czy będzie działać??


(Qba Lukaszczyk) #18

adao1003 , X8 występuje w 2 wersjach. 1 ma dostępny sterownik z multitouch w nieoficjalnej modyfikacji.

Poszukaj na XDA Developers/forum.android.com.pl.


(Pawbrotm) #19

Postaram się wszystko sprecyzować.

X8 to bardzo wytrzymały telefon - dopóki nie spróbujesz złamać bootloadera (czego bardzo ci nie zalecam patrząc na twoje zaawansowanie -bez obrazy-) praktycznie nie da się go trwale uszkodzić - w razie gdy cokolwiek pójdzie nie tak zawsze można użyć SEUSa.

Co do multitoucha (a konkretniej dualtoucha) - na rynku są dostępne 2 wersje X8 - pierwsza z digitizerem Cypress, a druga z digitizerem Synaptics. Ta pierwsza wersja jest lepsza, bo Cypress wspiera pełny dualtouch, a na Synapticu można co najwyżej mieć przybliżanie dwoma palcami. Różnice w digitizerach nie mają większego znaczenia - ROM dla obu jest ten sam, custom ROMy tak samo. Łatwo można poznać który digi się ma - praktycznie wszystkie customy mają wbudowany moduł dający DT na Cypressie. Jeśli gest nie będzie działał, to niemal na pewno masz Synaptica.

Oraz telefonu. X8 nie da się uceglić w żaden sposób przy samym rootowaniu - można tego dokonać tylko przy odblokowywaniu bootloadera.

No i na koniec - ja poleciłbym ci wgrać 2.3 (osobiście polecam GingerDX, lub miniCM7) - są to stabilne ROMy, które nie mają już większych problemów z działaniem, choć mogą być minimalnie wolniejsze. Jeśli szukasz maksymalnej stabilności, to mogę polecić FroyoBread - jest to Android 2.2 z funkcjami 2.3 (głównie efekty graficzne).


(adao1003) #20

A jest jakiś sposub jak sprawdzić czy się maCypress czy Synaptics bez zmany ROM-u??