Router + AP conf

Posiadam router Planet WRT-414 i AP TP-LINK TL-WA501G. Chcę zbudować sieć podłączając bezprzewodowy internet od mojego IPS do Apka i z apeka do WAN routera kabelkiem. Sprzedawca w sklepie powiedział ze ten AP ma być przeźroczysty dla sieci tłumacząc jedynie sygnał bezprzewodowy na przewodowy. Jak mam skonfigurować AP żeby mi pracował w takim trybie.

Z góry dziękuję za pomoc.

ten tryb nazywa się bridge, sprawdź w instrukcji czy Twoj AP go obsługuje.

natomiast w mojej opini nie jest to dobre rozwiązanie, ponieważ do sieci bezprzewodowej dostawcy internetowego (ISP) będzie podłączony (associated) inny adres fizyczny (MAC accesspointa) niż ten, który będzie faktycznie wychodził przez jego router wraz z pakietami IP na zewnątrz (MAC routera).

jeśli więc ISP ma skorelowane listy dostępu między swoimi accesspointami a swoim routerem, to możesz mieć problem, bo klonowanie tutaj adresów MAC może całkowicie rozłożyc komunikację między Twoim routerem a Twoim accesspointem.

znacznie lepiej i pewniej jest ustawić router w trybie klienta accesspointów (ap-client) i włączyć maskowanie w odwrotnym kierunku niż zwykle, tzn internet pobierany przez interfejs bezprzewodowy i na nim ustawiony NAT, a sieć lokalna na ethernecie.

do interfejsu ethernetowego podpinasz wtedy komputery z własnej sieci lokalnej oraz accesspointa, który pracuje w normalnym dla siebie trybie - jako zwykły punkt dostępowy i do niego podłączasz swojego np laptopa.