Router Asmax Br604g i Multimedia

Witam

Mam łącze z multimedii,do mieszkania wchodzi kabelek rj-45.Kabelek ten wpinam do routera wifi i rozdziela on sygnał przez wifi na dwa kompy.Niedawno router padł więc zakupiłem wymieniony w temacie Asmax Br-604g i zaczęły się problemy! Router pobiera wprawdzie ip od multimedii co widać w statusie ale nic ponadto -net nie działa.Dodatkowo w polu “brama” jest 0.0.0.0

Myślałem że może to jest problemem więc wpiąłem raz jeszcze router do kompa bezpośrednio i poprzez ipconfig /all stwierdziłem że:

ip x.x.49.138

brama x.x.48.1

dns i dhcp serwer 172.24.128.1

wins 172.24.128.1oki

Postanowiłem w/w dane wklepać do routera na sztywno (Wan Static ip) ale niestety,router płacze że brama i ip są z innej podsieci…no bo są! Jak to zrobić aby działało? Lan działa jak należy kompy otrzymują wewnętrzne ip przez dhcp.Mogę również pingować ip jakie modem multimedii przydziela routerowi.Nie mam dostpu do tego modemu bo może reset by pomógł…z drugiej strony jednak stareńki router dsl intel po podpięciu od razu pobrał co trzeba przez dhcp i bez ustawiania net był! Do asmaxa wgrywałem już wszystkie możliwe firmware,probowalem po kablu i po wifi ale ciagle brak netu!

Czy ktoś może mi coś poradzić w tej kwestii? Zaczynam nabierać przekonania że router jest zwyczajnie uszkodzony ale nie chcę się wygłupić i wolę sprawdzić dokładnie a poza tym odsyłanie i czekanie…:frowning:

Z góry bardzo dziękuję!