Router Asus RT-AC51U i czasowe braki internetu

Mam internet z kablówki (Multimedia Polska). Jest tam jakiś modem, potem mam połączone do routera Asus RT-AC51U. Komputer mam połączony z routerem przez sieć elektryczną (powerline) - czyli jakby po kablu. Dodatkowo mam w komputerze adapter wii-fi i połączenie z wi-fi generowanym przez router. Niestety co jakiś czas, chyba nieregularnie, tracę dostęp do internetu na minute-parę minut. Potem znów się włącza.

Czy na podstawie jakiś logów z routera lub PC da się stwierdzić dlaczego tak jest? Tzn. które urządzenie szwankuje. Czy może trzeba by wymienić powiedzmy router ?

Jakie logi mam tu wstawić by ktoś mi pomógł ??

I jesteś podłączony przez obie sieci naraz?

Obie karty sieciowe są włączone na raz.

To nie jest tak że Windows 10 najpierw korzysta z kabla, a jak tam nie ma internetu to przełącza automatycznie na wi-fi ?

Ale jaki to ma sens? Zdarza się, że powerline przestaje działać? Jeśli nie, wyłącz wifi, wyeliminuj potencjalny problem z “gryzieniem się” interfejsów sieciowych.

Nie wiem jaki to ma sens. Aż tak się nie znam.

Dlaczego dwa połączenia? Bo jak miałem tylko przez powerline to było tak samo, czyli zrywało połączenie co jakiś czas. [więc nic - interfejsy - się z niczym nie gryzło]

Przyjąłem przypuszczenie że to wina powerline czy tam skoków w sieci elektrycznej. Dałem jeszcze wi-fi licząc że gdy powerline się rozłączy to będę miał internet przez wif-fi

W takim razie zostaw samo wifi i zobacz czy coś to zmieni.

Mieszkam w bloku i wi-fi słabo działało. Dużo różnych sieci. Mam dużą różnice prędkości między wi-fi i PLC i dlatego zainwestowałem w PLC. Ale może rzeczywiście spróbuję.

Zmierzyłem PLC działa 10 razy szybciej niż wi-fi

Prędkość Cię nie powinna obchodzić tylko stabilność łącza żeby znaleźć przyczynę problemów ze zrywaniem internetu.

Nie. Musi się najpierw upewnić, ze nie ma połączenia i zwolnić adres z interfejsu. Jak są jakieś sesje, to je zerwie, tak czy tak.

Nie wiem jak wygląda kwestia tego modelu, ale logi routera (o ile są) są w zakładce logi systemowe w AsusWRT.

Swoją drogą, ile wyciąga PLC?

Na PLC mam 60 czegoś tam
a na wi-fi 4,5

Jakie DNSy?
zmieniałeś?

Niczego nie zmieniałem. Jakieś domyślny jest.